بلاگ

دیسپانسر مو فر چیست و طریقه استفاده از آن چگونه است؟

دیسپانسر مو فر

دیسپانسر کردن مو فر یکی از وسایل ضروری و الزامی برای حفظ زیبایی و درخشندگی مو فر است. اگر مو فری دارید، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از خشک کردن مو با سشوار، با مو وز و نه چندان خوش حالت مواجه شده باشید. خوشحالیم که می توانیم برای کمک به خلاصی از این مشکل، شما را با روش دی فیوزر آشنا کنیم. انواع روش فر کردن مو با سشوار متنوع است. یکی از روش‌های فر کردن مو با سشوار، استفاده از دیفیوزر یا دیسپانسر مو است. در ادامه این مطلب از سایت فرفری سنتر با روش دیسپانسر کردن مو فر آشنا خواهید شد. تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

علت دیسپانسر کردن مو فر چیست؟

استفاده زیاد از حرارت سشوار به دلیل تبخیر رطوبت موجود در مو و آسیب رساندن به پروتئین تشکیل دهنده مو، در صورت استفاده طولانی مدت آسیب زا خواهد بود. این در صورتی است که برای افرادی با مو فر علاوه بر این اتفاق، حرارت مستقیم و باد تند سشوار باعث بهم ریختگی و وز شدن مو می شود. شما برای دیسپانسر کردن مو فر به وسیله ای به نام دیسپانسر (دیفیوزر) احتیاج دارید.

دیسپانسر مو چیست و چه کاربردی دارد؟

دیسپانسر یا دیفیوزر یک قطعه‌ای است که می‌توانید همراه با سشوار یا به صورت جدا آن را تهیه کنید و به سر سشوار متصل کنید. دیفیوزر به فر شدن و حالت دهی مو کمک می‌کند و مانع از وز شدن مو می‌شود. دیسپانسر یک وسیله کمکی برای فر مو دائم و مواج است. افرادی که مو فر دارند می‌توانند برای خشک کردن مو بعد از حمام از این وسیله کاربردی استفاده کنند. به طور کلی دیسپانسر (diffuser) نام وسیله ای است که سر لوله سشوار وصل شده و با سوراخ هایی که دارد باعث کاهش شدت باد می شود. در نتیجه سشوار با باد ملایمی مو را خشک می‌کند.

این وسیله با شکلی که دارد یا دندانه هایی که روی آن طراحی شده است این امکان را فراهم می‌کند که برای حفظ حالت مو، آنها را به شکل اسکرانچ خشک کند. دیسپانسر دارای انواع متفاوتی است. البته کارایی همه انواع آن یکسان است و تنها از نظر جنس و شکل ظاهری تفاوت دارند. این وسیله بر روی سشوار فیکس می‌شود. وجود دیفیوزر باعث می‌شود تا باد گرم سشوار کمتر به مو انتقال داده شود. به دلیل سطح بزرگ دیسپانسر هر بار باید ابعاد مشخصی از مو را بر روی آن قرار دهید.

انواع دیسپانسر

همه برندهای سشوار می‌توانند از دیسپاسنر استفاده کنند. این وسیله دارای حالت ارتجاعی در محل اتصال است و به خوبی روی دهانه سشوار جا می‌افتد.فشار هوا از طریق دیفیوزر روی قسمت وسیعی از مو پخش می‌شود و مو راحت حالت می‌گیرد. برخی از برندهای تولید کننده سشوار، سری دیسپانسر را روی محصول خود ارائه می‌دهند. اما برخی دیگر از سشوار این سری جداگانه را ندارند و باید آن را خریداری کرد. دیسپانسرها به طور معمول به چند شکل وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم:

 دیسپانسر گرد پلاستیکی

این نوع دیفیوزر یکی از انواع دیسپانسرها است. سری‌های گرد این مدل دیسپانسر گرد و از جنس پلاستیک هستند و در اندازه‌های بزرگتری نیز تولید شده‌اند. با استفاده از این مدل دیفیوزر می‌توان مدل خاصی را روی مو فر پیاده سازی کرد.

دیسپانسر جورابی

این نوع دیفیوزر حالت شل و آویزانی دارد و به نازل سشوار وصل می‌شود. اندازه دیسپانسر جورابی کوچکتر از نوع گرد است و بیشتر برای بیرون از منزل و سفر، استفاده می‌شود. دیسپانسر جورابی بر خلاف ظاهری که دارد، مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت سشوار دارد ولی قدرت آن بسیار کم است.

با این وجود تمام این دیسپانسرها عملکردی یکسان دارند و فقط برای استفاده در شرایط مختلف و سهولت در استفاده به شکل های مختلفی طراحی شده اند.

نحوه کار با دیسپانسر چگونه است؟

نحوه استفاده از دیسپانسر سشوار بسیار ساده است. برای خشک کردن مو فر ابتدا از حوله میکروفایبر استفاده کنید. برای این کار، حوله را دو طرف مو قرار دهید و به آرامی با دست کمی حوله را روی مو فشار دهید. با این ار آب اضافی مو گرفته می‌شود. اما تارهای مو خیس هستند. در این مرحله مو را دسته بندی کنید. (از بالای گوش تا گوش، مو را به 3 یا 4 قسمت تقسیم کنید و همه مو را در بالای سر جمع کنید). ابتدا سشوار را روشن کنید تا گرم شود. سپس دمای سشوار را روی کم تنظیم کنید و روی هر بخش از مو، دیسپانسر را به آرامی و با صبر استفاده کنید.

تا زمانی که مو به طور کامل خشک شود باید سشوار روشن باشد. با استفاده از دیفیوزر نیازی به برس یا شانه ندارید. تنها کافیست نازل دستگاه را روی مو قرار دهید تا مو خشک شود. همه مو بالای سر را به همین روش خشک کنید و هر بخش از مو را مثل یک کاسه درون دیسپانسر قرار دهید و دیفیوزر را به سر نزدیک کنید. دیفیوزر را جابجا کنید و دسته دیگری از مو را درون آن قرار دهید. همچنین بهتر است دیسپانسر را در جهت بالا و پایین حرکت دهید. زمانی که مو با دیسپانسر خشک شد، حالت مواج و فر زیبایی به وجود می‌آید.

دیسپانسر مناسب چه کسانی است؟

هم خانم‌ها و هم آقایان فرفری برای داشتن مو مرتب و بدون وز می‌توانند می‌توانند از دیسپانسر استفاده کنند. استفاده از دیسپانسر برای ریفرش کردن مو فر و جذاب شدن مو کاملا ضروری است. افرادی که مو حجیم و پرپشت و فر دارند بیشترین استفاده را از این محصول میبرند. مو فر از لحاط ضخامت و جنس با مو صاف فرق دارد و خشک کردن مو فر بسیار مهم است. چراکه استفاده تنها از سشوار برای خشک کردن مو باعث وز شدن و پف شدن مو فر می‌شود. اما با وجود دیفیوزر این اتفاق نمی‌افتد و وزی مو گرفته می‌شود. به این ترتیب بدون اینکه مو حالت خود را از دست بدهد یا صاف شود به شکل زیباتری حالت می‌گیرد.

دیسپانسر مو برای افراد مو فرفری یا کسانی که مو مواج دارند، طراحی شده است. مو فر، ضخیم و پر پشت است و در مجاورت آب، تارهای مو سنگین می‌شود. سنگینی بیش از حد موجب صاف شدن فرها و از بین رفتن حلقه‌های فر می‌شود. به این ترتیب مو صاف ولی وز می‌شود. اگر بلافاصله مو با استفاده از سری دیسپانسر مو خشک شود، آب اضافی که موجب سنگینی تارهای مو شده، گرفته می‌شود و حالت مو فر حفظ می‌شود. اندازه‌های بزرگ‌تر دیسپانسر مو می‌توانند منطقه زیادی از مو سر را تحت پوشش قرار دهند. در نتیجه حتی مو بلند، پر پشت و ضخیم نیز در مدت کوتاهی با این سری پلاستیکی کم وزن، خشک می‌شود. جالب اینکه فرها اصلاً باز نمی‌شوند.

مزایای استفاده از دیفیوزر

دیفیوزرها به دور حلقه مو، هوا را به جریان می‌اندازند. اگر مو فر با سشوار خشک شود، مو حالت وز می‌گیرد اما با دیفیوزر داغی به طور مستقیم بر روی مو اعمال نمی‌شود. با استفاده از این وسیله مو نرم‌تر می‌شود و وز مو فر تا حدود زیادی گرفته می‌شود. میله‌های موجود در دیفیوزر به جدا کردن تارهای مو کمک می‌کند و حجم مو بیشتر دیده می‌شود. از جمله دیگر مزایای استفاده از دی فیوزر عبارت است از:

  • وز نشدن
  • حفظ حالت فری مو
  • آسیب کمتر به مو
  • و…

در صورت نبود دیسپانسر، چگونه مو فر را خشک کنیم؟

در صورتی که موقتا به دیسپانسر دسترسی نداشتید، برای دیسپانسر کردن مو فر این روش ها را امتحان کنید:

  1. موها را داخل یک توری فلزی کوچک نگه دارید و از دور سشوار بگیرید.
  2. همچنین می توانید یک جوراب تمیز را سر لوله سشوار نگه دارید و توسط آن شدت باد خروجی از سشوار را کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *