دوستان عزیز سالن سیمین همانطور که میدانید کوتاهی مو در زیبایی چهره شما بسیار موثر است بنابراین باید قبل از کوتاه کردن موهایتان به نکات مهمی از جمله فرم صورت و بدن خود توجه کنید با ما همراه باشید تا درمورد کوتاهی مو و موارد قابل توجه در این زمینه اطلاعاتی  را در اختیارتان قرار دهیم.

چرا باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

شاید شما هم آرزو داشته باشید که داشتن موهایی بلند را تجربه کنید. اما احتمالاً اگر از فواید کوتاهی مو با خبر شوید کمی در این آرزو تجدیدنظر کنید!

در گذشته داشتن موهایی بلند برای زنان نوعی باور بود. تا جایی که کوتاه کردن بیش از حد موها برای خانم ها، چندان طبیعی و قابل قبول نبود. حتی کمی ساختار شکنانه هم به نظر می آمد. اما امروزه در این دوران پیشرفته فناوری اطلاعات و تغییرات عمیق در استانداردهای زندگی، ما دیگر در قید و بند باورهای قدیمی نیستیم. شما می توانید تصمیم بگیرید و موهای خود را به کوتاه ترین حالت ممکن اصلاح کنید. بدون آن که نگران قضاوت جامعه باشید.

آن چه که اهمیت دارد رسیدن به سبک دلخواه شماست. اما این تنها دلیل برای کوتاه کردن موها نیست. آن چه که به دنبال آن هستیم، آشنا نمودن شما با مزایای کوتاهی مو و شرح نکاتی در این رابطه است.

پس توصیه می کنیم با ما بمانید و خواندن این مطلب جذاب  سالن سیمین را از دست ندهید!

فواید کوتاهی مو برای خانم ها

آن چه که واضح است کوتاه کردن موها تأثیری در کنترل روند ریزش موهای شما نخواهد داشت. اما مزایایی دارد که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. یقیناً موها چه کوتاه چه بلند هر کدام جذابیت های خود را خواهد داشت. اما اگر کمی هم به جنبه کاربردی آن فکر کنید، مطمئناً نمی توانید منکر فواید کوتاه کردن موها شوید. در حقیقت شما با کوتاهی مو و مرتب کردن آن، باعث می شوید که موهای شما ظاهر سالم تری پیدا کند. این به دلیل از بین رفتن بخش های درگیر موخوره و یا چند شاخه شده موها، با کوتاه کردن آنهاست. البته کم شدن شوره سر هم یکی از مزیت های مهم هیرکات برای شماست.

بیایید از یک جنبه دیگر هم نگاه کنیم. بدون شک با داشتن یک ساعت طولانی کار روزانه، وقت چندانی برای رسیدگی به موهای بلند خود نخواهید داشت.

این به این معناست که شما نمی توانید به خوبی به نکات مراقبتی موها عمل کنید. به این ترتیب موهای شما آسیب پذیر تر شده و نتیجه آن چیزی جز موهایی ناسالم، ضعیف و شکننده نخواهد بود. البته از جنبه مالی آن هم نمی توان غافل شد. کوتاهی مو برابر با استفاده مقدار کمتر از محصولات مراقبت مو خواهد بود. البته این صرفه جویی هنگام انجام بسیاری از متدهای زیبایی و مراقبتی، مثل بوتاکس مو، آبرسانی مو یا حتی فر کردن و رنگ و مش هم به خوبی خود را نشان خواهد داد؛زیرا معیار محاسبه هزینه هر یک از این موارد اندازه موهای شماست.

علاوه بر این، مراقبت از موهای کوتاه برای شما بسیار راحت تر و عملی تر از موهایی بلند به نظر می رسد. اگر به زمانی که باید صرف شستن موهای بلند، خشک کردن و یا حالت دادن آن شود فکر کنید، احتمالاً داشتن موهایی کوتاه برای شما جذاب تر خواهد شد!

آیا کوتاهی مو به سلامت آن کمک می کند؟

با کوتاه کردن موها:

  • بخش های چندشاخه شده و قسمت های درگیر مو خوره از میان خواهد رفت و تنها قسمت های سالم باقی خواهد ماند.
  • با کوتاه کردن موها به بالا رفتن سرعت رشد آن کمک خواهید کرد.
  • موهای کوتاه ظاهری حجیم تر خواهد داشت.
  • کوتاهی تأثیر قابل توجهی در کاهش شوره سر خواهد داشت.

دوستان زیبای سالن سیمین قبل از کوتاهی مو باید به نکاتی توجه شود که کادر مجرب سالن سیمین راهنمایی های لازم در این زمینه را خواهند داشت؛البته در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

صورت و نوع بدن خود را در نظر بگیرید، شکل صورت خود را بشناسید، که این اولین چیزی است که باید در هنگام فکر کردن به کوتاه کردن موهایتان در نظر بگیرید، زیرا بعضی مدل های مو فقط در شکل های خاصی از صورت خوب به نظر می رسد، انتخاب مدل موی مناسب نه تنها صورت شما را پنهان نمی کند، بلکه زیبایی طبیعی ای برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 اگر چهره بیضی شکلی دارید

هر سبک مو متناسب با چهره شماست، شما می توانید هر مدل مویی بزنید ، می توانید یک مدل بلند تا استخوان ترقوه تان را امتحان کنید و سپس سعی کنید با موهای چتری تان کاری کنید تا صورتتان کوتاه تر به نظر برسد.

همچنین می توانید یک موی بلند فرفری را تا کمرتان داشته باشید، این نوع چهره ها معمولا می تواند هر نوع مویی را داشته باشند، یک کوتاهی زاویه دار انجام دهید که مکمل چانه شما باشد، چتری های صاف و یا موج دار نیز باعث جذابیت بیشتر شما خواهد شد.

 اگر صورت گردی دارید

مدل موی کوتاه پیکسی را امتحان کنید، یک مدل پشت کوتاه می تواند گردی صورت شما را کم کند ، اگر یک مدل موی بلندتر می خواهید، یک مدل موی لایه لایه داشته باشید و موهایتان را موج دار کنید، اگر واقعاً طرفدار سبک های جدید هستید، سعی کنید آن را به سبک آشفته درست کنید و یا لایه های جلو موهای خود را بلندتر از پشت موهایتان کنید.

اگر هنوز به این فکر می کنید که ” باید موهایم را کوتاه کنم یا خیر؟” پاسخ بله است، شما می توانید تعداد زیادی آرایش مو موجود را امتحان کنید که اکثرا برای فرم صورت شما مناسب هستند، از بلندی های یکنواخت و یکدست اجتناب کنید .

 موهای کوتاه یا متوسط برای صورت های مربعی خوب به نظر می رسد

صورت های مربعی شکل خطوط فک و پیشانی مشخصی دارند، مدل موی کوتاه تا متوسط با امواج نرم مو می تواند به گردی صورت شما بیفزاید، موهای بلند با چتری می توانند به جلب توجه بیننده نسبت به صورت مربعی کمک کنند ، از کوتاهی های یک دست و مدل موییی با اندازه یکنواخت که فک زاویه ای شما را نمایان تر می کند، جلوگیری کنید.

 اگر صورت قلبی شکلی دارید، پیشانی عریض و چانه باریک دارید

داشتن مو تا بلندی چانه یا مو هایی که از چانه شما کوتاه تر هستند برای صورت های قلبی شکل مناسبند، به همین دلیل بهتر است از مدل مو هایی استفاده کنید که تا کنار فک تان است، اگر می خواهید موهایتان پر به نظر برسد، بهتر است که مو های کنار گونه هایتان پرتر باشد و مو های روی سر تان را کم پشت تر کنید تا پیشانی تان کوتاه تر به نظر برسد.

بدنتان را بشناسید

با در نظر گرفتن نوع و شکل بدنتان همچنین می توانید مدل موی درستی را برای خودتان پیدا کنید:اگر یک بدن ورزشی دارید، هر مدل مویی برای شما خوب خواهد شد، اگر بدن پری دارید، از مدل مویی که باعث شود شما سنگین تر شوید، دوری کنید مانند موهای بلند و یا موهای صاف و یا یک مدل مو با حجم پر.

  • برای بدن های ریز اندام، موهای متوسط تا بلند می تواند خوب باشد.
  • برای بدن کوچک، از موی خیلی بلند اجتناب کنید، چون این باعث می شود که شما حتی کوچک تر و یا کوتاه تر به نظر برسید.

و موارد مهم قابل ذکر دیگر برای شما همراهان عزیر سالن سیمین

  • بدانید که چرا می خواهید موهایتان را کوتاه کنید!

قبل از این که از آرایشگرتان بخواهید موهایتان را کوتاه کند، شما نه تنها باید از خود بپرسید “آیا باید موهایم را کوتاه کنم؟ ” بلکه باید از خودتان بپرسید “چرا باید موهایم را کوتاه کنم؟ ” یکی از دلایلی که برخی از زنان خواهان تغییر چشمگیر در ظاهر خود می شوند این است که ” معمولاً در مرحله ی بعد از یک تنش ” هستند، به طور منطقی فکر کنید که چرا می خواهید مدل موی خود را تغییر دهید، این یک روش عالی برای اجتناب از پشیمانی و داشتن یک مدل مویی است که شما هرگز به آن نیاز ندارید.

  • باید بافت موی خود را بشناسید

آرایشگرتان نیز باید بافت مویتان را بداند، اگر شما موها یی نازک با بافت ابریشمی دارید، از داشتن مدل بلند و لبه دار که می تواند چهره شما را بچگانه کند خودداری کنید، در عوض، لایه های حجم دار و مدل های کوتاه که تا روی شانه هایتان یا بالاتر هستند را امتحان کنید.

سالن سیمین توصیه می کند از چتری های نوک تیز هم خودداری کنید و در عوض چتری های یک طرفه را انتخاب کنید و برعکس اگر موهایی ضخیم و زبر با فرهای طبیعی یا موج دار دارید، آنها را خیلی کوتاه نکنید، که در پایین پرپشت و دربالای سر باریک می شوند، برای موهایی که تقریبا مجعد هستند در مدت زمان های کوتاه به سبک کردن و خالی شدن احتیاج دارند.

علاوه بر میزان بلندی و مدل موی مناسبتان، داشتن رنگ صحیح نیز به داشتن ظاهر جدیدی که می خواهید کمک می کند. علاوه بر این، مو نیز باید با شامپو درست و ملایمی شسته شود.

  • توجه به سلامتی موها

توجه به سلامتی موهایتان را در نظر بگیرید و به راستی مهم است که سبک درست را انتخاب کنید، اما اگر موهایتان ناسالم است، باید راه های اصولی را انتخاب کنید، آرایشگران  سالن سیمین می توانند به شما کمک کند تا آسیب دیدگی های موهایتان را بهبود ببخشید .

  • مشخص کنید که چه مدل مویی را دوست دارید

در نظر گرفتن مدل مویی که می خواهید بعد از کوتاهی موهایتان داشته باشید، بسیار مهم است، به عنوان مثال، اگر می خواهید موهای خود را ببندید، آن ها را خیلی کوتاه نکنید، به طوری که مو هنوز هم بتواند بافته شود.

و در آخر فراموش نکنید مدیریت یک موهای کوتاه و رسیدگی به آن بسیار راحت تر از موهای بلند خواهد بود!