بلاگ

چگونه موهای خود را فر کنیم ؟

چگونه موهای خود را فر کنیم ؟ | افراد زیادی در دنیا خواهان موی فر هستند. برای اینکه این افراد به آرزوی خود برسند، راه های زیادی وجود دارد. ما در این مقاله شما را با روش های فر کردن مو آشنا خواهیم کرد.

برای فر کردن دائم مو چه کارهایی باید کرد؟

فر دائمی که به آن پرِم می گویند؛ یک فر شیمیایی برای مو است. هر پرِم دارای 2 قسمت است :پیچیدن مو در اطراف میله ها و استفاده از مواد شیمیایی. این فرایند می تواند چندین ساعت طول بکشد، اما نتیجه رضایت بخشی به همراه خواهد داشت. فر کردن مو به صورت زیر است:

  1. موها را آماده و تقسیم می کنند.
  2. موها را با شامپو می شویند و سپس شانه می کنند که هرگونه روغنی که روی موها وجود دارد از بین برود و موها تمیز شوند. پیشنهاد می شود از شامپوی پروتئین دار برای شستن مو استفاده کنید و اینکه هرگز از نرم کننده استفاده نکنید.
  3. موها را با حوله نرم یا تی شرت قدیمی خشک می کنند. همچنین در صورت لزوم موها باید شانه شوند.
  4. ژل مخصوص را اطراف گردن و گوش ها می مالند.
  5. از گیره مو برای تقسیم کردن مو استفاده می کنند.
  6. با میله یا بیگودی موها را تقسیم بندی کرده و می پیچند.
  7. به آرامی محلول فر دائم را روی سر می ریزند و آن را روی تمام موها ماساژ می دهند. سپس چند ساعت صبر می کنند که محلول روی موها اثر کند.
  8. بعد از گذشت زمان موها را با آب گرم آبکشی می کنند.
  9. از خنثی کننده مو برای تقویت مو و فرم دهی استفاده می کنند.
  10. موها را به آرامی خشک می کنند.

بعد از فر کردن مو باید مراقبت هایی برای موهای فر شده خود انجام بدهید. این امر باعث می شود که موهای شما برای مدت طولانی فر باقی بماند.

حرف آخر

برای فر کردن مو باید ابتدا از آرایشگری ماهر درباره مو خود سوال کنید. مطمئن شوید که موهای شما برای فر شدن مناسب هستند. در نهایت با فر دائم مو شش ماهه از موهای خوش حالت و زیبای خود لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *