بلاگ

چگونه رنگ موی مناسب خود را پیدا کنیم؟

چگونه رنگ موی مناسب خود را پیدا کنیم

انتخاب رنگ موی مناسب در زیبایی چهره تاثیر فراوانی دارد و سبب می شود صورت تان بازتر و موهایتان زیباتر از قبل به نظر برسد . برای رنگ کردن موها باید نکاتی را رعایت نمایید و رنگ مویی را انتخاب کنید که به دیگر اجزای صورت تان بیاید و با پوست صورت منطبق باشد تا ظاهر جذاب و زیبایی به شما ببخشد و شما با رنگ کردن موهایتان احساس پشیمانی نکنید . با مطالعه این بخش از وبلاگ سالن سیمین بهترین و مناسب ترین رنگ مو را انتخاب کنید تا همیشه جذاب و زیبا به نظر برسید.

در رنگ کردن مو به این نکات توجه نمایید :

  • رنگ های موی خاکستری پوست صورتی را خنثی می کنند و سایه های قرمز پوستهای صورتی را سرخ و گلگون نشان می دهند.
  • سایه های بنفش ، سبب متعادل به نظر رسیدن ته رنگ زرد پوست و درخشان شدن آن می شوند.
  • ته رنگ هلویی در رنگ مو به صورت رنگ پریده، حرارت و رنگ می دهد.

برای برجسته کردن ویژگی های صورتتان رنگ موی مناسب انتخاب نمایید

برای اینکه به صورت خود شکل دهید و استخوان ها را برجسته نشان دهید ، می توانید نزدیک جاهایی مانند استخوان های گونه، شقیقه و بالای پیشانی را با هایلایت های ظریف شکل دهید.

همچنین می توانید برای جلب توجه به ویژگی های رنگی خنثی روی صورت از جمله کک و مک یا ابروها از رنگ های متضاد (مانند ته رنگ های بنفش و سبز) استفاده کنید.

رنگ مو مناسب با رنگ چشم هایتان

مهمترین عامل در انتخاب رنگ موی شما ، رنگ پوست است اما رنگ چشم هم از دیگر عواملی است که می تواند در تصمیم گیری شما تاثیرگذار باشد. اگر رنگ چشمان تان آبی یا قهوه ای روشن است و پوستی تیره دارید، از رنگ های گرم مانند رنگ موی قهوه ای فندقی، تافی یا بلوند عسلی استفاده کنید. و برای زیباتر به نظر رسیدن چشم هایتان رنگ موهایی با تن طلایی یا کاراملی را انتخاب کنید.

اگر دارای رنگ چشم روشن مانند آبی یا سبز و رنگ پوست روشن هستید ، بلوند یخی و اگر پوستی تیره تر دارید، از رنگ های گرم تری مانند قهوه ای روشن، بلوند تیره تر یا عسلی استفاده نمایید.

موهایتان را هایلایت کنید

یک رنگ کلی، هر 4 تا 6 هفته یا کمتر از آن، نیاز به ترمیم دارد، در حالیکه یک هایلایت یا رگه، می تواند حدود 2 ماه به ترمیم احتیاج پیدا نکند پس اگر وقت کافی برای رسیدگی به موهایتان ندارید لازم نیست همه موها را رنگ کنید بلکه بهتر است ، رگه های مو، تکه هایی از مو، قسمتهای پایین مو را رنگ کنید و روی موها سایه بیاندازید.

همراهان عزیز سالن سیمین با ما همراه باشید تا  به ترتیب مراحلی را  در این زمینه شرح دهیم.

مرحله اول: بررسی کنید پوستتان تن رنگی سرد دارد یا گرم؟

قبل از هر چیزی باید بدانید چرا پوست از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است:
شناخت رنگ پوست نکته کلیدی است برای داشتن رنگ مویی که می تواند ظاهر و پوست شما را زیباتر کند. انتخاب رنگی که با پوست شما منطبق و هماهنگ نیست می تواند ویژگی های صورت را نابود سازد و ظاهر غیر طبیعی به شما ببخشد. قبل از انتخاب رنگ در مورد اینکه تن گرم یا سردی دارید تصمیم گیری کنید.

1. ببینید پوست گرمی دارید یا خیر!؟

افرادی که پوست گرمی دارند زیرتن های زرد رنگی خواهند داشت. آن ها معمولا بدون سوختن، برنزه می شوند. این افراد با رنگ هایی همچون قهوه ای، زرد و کرم ظاهر خوبی خواهند داشت. طلایی معمولا برای این افراد خوب خواهد بود.

• به رگ های داخل بازو نگاه کنید. افرادی که پوست گرمی دارند رگ هایشان سبز است.

• افرادی که پوست گرمی دارند معمولا چشمان تیره ای همچون قهوه ای، سیاه دارند. موهای آن ها سیاه، قهوه ای، بلوند، قرمز یا بلوند توت فرنگی است.

• اگر یک کاغذ سفید را در کنار صورت تمیز و بدون آرایش خود نگه دارید، پوست تان ظاهر زرد یا طلایی خواهد داشت. حالا می توانید متوجه شوید که تن رنگی گرمی دارید.

2. ببینید تن رنگی سردی دارید یا خیر:
افرادی که تن سردی دارند، زیرتن های صورتی رنگی خواهند داشت. آن ها معمولا در برنزه کردن دچار سوختگی می شوند یا مشکل دارند. این افراد با رنگ های آبی، قرمز، بنفش ظاهر خوبی خواهند داشت. جواهرات نقره ای معمولا برای این پوست ها عالی است.

• افرادی که پوست سردی دارند رگ های موجود در بازوهایشان به رنگ آبی است.

• افرادی که تن سردی دارند معمولا رنگ های روشن چشمی همچون آبی، سبز یا خاکستری را خواهند داشت. این افراد موهای سرشان به رنگ بلوند، سیاه یا قهوه ای است.

• اگر کاغذ سفیدی را کنار صورت تمیز و بدون آرایش نگه دارید پوست در برابر کاغذ آبی خواهد بود.

بررسی کنید شاید رنگ پوست شما خنثی باشد:
برخی از افراد هیچ کدام از پوست های سرد یا گرم را ندارند و پوست تنشان خنثی است. این افراد صورتی یا سایه زرد مشخصی روی پوست خود ندارند. رگ های آن ها به طور واضح آبی یا سبز نیست. افرادی که چنین پوستی دارند می توانند هر رنگی را انتخاب کنند

مرحله دوم: انتخاب رنگ مو

1. ببینید چه سایه ای از رنگ برای شما عالی است.

برای اینکه بدانید چه رنگ مویی به چه پوستی میاد، باید درباره رنگ ها اطلاعات زیادی داشته باشید. هارمونی رنگ ها را بشناسید و بتوانید ته رنگ آن ها را تشخیص دهید. اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، ما به شما می گوییم رنگ موی مناسب پوست روشن، متوسط یا تیره چیست. با ما همراه باشید.

• برای پوست گرم، قهوه ای تیره که یکی از زیباترین ترندهای رنگ مو سال ۱۴۰۱ است، قهوه ای گرم، قهوه ای طلایی، طلایی گرم و هایلایت قرمز و سایه بلوند طلایی عالی خواهد بود. به دنبال رنگ هایی باشید که پایه طلایی یا قرمز و نارنجی دارند. این رنگ ها ظاهر خوبی روی چهره شما خواهند داشت. از به کار بردن رنگ هایی همچون آبی،بنفش و خاکستری پرهیز کنید.

• برای تن رنگی سرد، سعی کنید از قهوه ای خاکستری سرد یا بلوندهای سرد در سایه هایی از مینک تا پلاتینی و یخی سفید استفاده نمایید. از به کار بردن رنگ های طلایی، زرد، قرمز و برنزه خودداری کنید. این تن های رنگی گرم باعث از بین رفتن ویژگی های خاص صورت شما می شوند. می توانید از رنگ های بولد غیر طبیعی استفاده کنید.

بررسی کنید پوست تیره، متوسط یا روشنی دارید؟ زمانی که می خواهید برای خود رنگ مویی انتخاب کنید این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

• برای انتخاب رنگ موی مناسب پوست رنگ پریده، سایه های روشن تر بهتر خواهد بود. همچنین از بلوند توت فرنگی یا عسلی می توان به عنوان رنگ موی مناسب برای پوست سفید مایل به زرد (پوست سفید با تن گرم) استفاده کرد. برای پوست روشن و تن سرد می توان از رنگ پلاتینی،کتانی رنگ و بلوند شامپاینی استفاده کنید.

• پوست های متوسط تنوع بیشتری خواهند داشت. پوست متوسط و تن رنگی گرم را می توان با کارامل طلایی یا مسی ست کرد. تن سرد با پوست متوسط بهتر است تن های خاکستری همچون قهوه ای گردویی یا بلوند گندمی را امتحان کنند.

• پوست های زیتونی با رنگ قهوه ای یا سایه های خاکی تناسب بهتری دارند. تن های سرد بهتر است رنگ دارچینی را امتحان کنند.

• برای پوست های تیره با تن سرد بهتر است از رنگ اسپرسو و سیاه استفاده شود. افرادی که پوست تیره و تن گرم دارند بهتر است قهوه ای یا رنگ قهوه ای مایل به قرمز را امتحان نمایند.
اگر تن خنثی دارید هر سایه ای از رنگ می تواند برایتان عالی باشد و در این صورت می توانید متداول ترین انواع رنگ و مش را انجام دهید.

2. به رنگ چشم های خود نیز توجه داشته باشید:
رنگ چشم می تواند رنگ موها را هم تعیین کند. دوست دارید چشم ها و رنگ آن برجسته شود؟ چشم های آبی و سبز با رنگ های قرمز، قهوه ای یا بلوند بهتر ست می شوند. همچنین، بهترین رنگ مو برای چشم مشکی یا قهوه ای تیره رنگ هایی مانند فندقی، شکلاتی، ماهاگونی یا رنگ مو نسکافه ای مناسب است.

3. ببینید می خواهید ظاهر طبیعی داشته باشید یا غیر طبیعی و فانتزی:
تغییر رنگ مو تاثیر زیادی بر روی ظاهرتان خواهد داشت. می خواهید ظاهر طبیعی داشته باشید یا به دنبال ظاهر غیر طبیعی و فانتزی هستید؟ می خواهید ظاهر خود را برجسته کنید؟ در مورد بهترین گزینه برای خود تصمیم گیری کنید.

• اگر به دنبال ظاهر طبیعی هستید تنها دو الی سه سایه روشن تر یا تیره تر از رنگ طبیعی موها را انتخاب کنید.

• رنگی را انتخاب کنید که به چهره تان بیاید. ممکن است همیشه رنگ قرمز را دوست داشته باشید اما این رنگ برای صورت شما مناسب است؟ اگر رنگ آبی را دوست دارید اما تن رنگی گرمی دارید بهتر است رنگ بولد دیگری را مدنظر بگیرید.

4. ببینید می خواهید موهای خود را دائمی، نیمه دائمی یا موقتی رنگ کنید:
اگر در مورد رنگ موهای خود مطمئن نیستید سعی کنید از رنگ های موقتی استفاده نمایید. رنگ های دائمی و نیمه دائمی دوام بیشتری خواهند داشت.

• رنگ های دائمی مو به راحتی شسته و محو نمی شوند. اگر به دنبال رنگ های روشن تر هستید ممکن است مجبور شوید دکلره کنید. برگرداندن این رنگ ها کمی دشوار است.

• رنگ های نیمه دائمی به راحتی محو می شوند. این رنگ ها برای هایلایت کردن، تغییر دادن تن رنگی در موها، اضافه کردن عمق و پوشاندن موهای خاکستری عالی هستند. این موارد نمی توانند موها را روشن تر کنند.

• رنگ های موقت مو در عرض 25 الی 30 بار شستشو محو می شوند. این رنگ ها برای اضافه کردن درخشش و رنگ های فانتزی مناسب اند. این رنگ ها به شما اجازه می دهند تن موهای خود را تغییر دهید اما موها را روشن تر نمی کنند.

5. تغییرات را بر اساس احساسات خود ایجاد نکنید:
قبل از اینکه بخواهید تصمیمات عجولانه بگیرید خوب فکر کنید. می خواهید از یک مد تبعیت کنید؟ اخیرا تجربه بدی داشته اید؟ تغییر رنگ مو بر اساس احساسات ایده خوبی نیست و ممکن است بعدا پشیمان شوید و نیاز به دکوپاژ مو پیدا کنید و بعد از آن هم ممکن است آن رنگ مویی که دلخواهتان می باشد را نتوانید پیاده کنید.

6. از اینترنت برای انتخاب رنگ مو مناسب استفاده کنید:
سایت های زیادی هستند که به شما کمک می کنند از رنگ های مختلف روی موهای خود استفاده کنید و ببینید کدام یک برایتان بهتر است.

مرحله سوم: رنگ کردن موها بعد از انتخاب رنگ مو

1.کمی روی موهای خود تست کنید:
بخش کوچکی از موها را با گیره ببندید. این بخش را رنگ کنید تا ببینید چه ظاهری برایتان ایجاد می کند. به کمک این تست می توانید از بروز فاجعه جلوگیری کنید.

2. کلاه گیس بپوشید:
اگر می خواهید قبل از رنگ کردن موها ظاهر آن را مشخص کنید، کلاه گیس بپوشید. کلاه گیس ها با رنگ های مختلفی به فروش می رسند و می توانند بدون رنگ کردن موها ایده خوبی در مورد نوع رنگ به شما بدهند. مطمئن شوید که کلاه گیس با کیفیتی را امتحان می کنید تا رنگ مناسبی برای خود بیابید.

3. به سراغ آرایشگر بروید:
اگر اولین بار است که موهای خود را رنگ می کنید بهتر است به سراغ آرایشگر بروید. این افراد بهترین سایه رنگی را انتخاب می کنند

• اگر می خواهید موهای خود را به رنگ خاصی در بیاورید مطمئن شوید که تصویر آن رنگ را به همراه دارید. این موضوع شما را مطمئن می سازد که آرایشگر رنگ مدنظرتان را به طور دقیق تشخیص می دهد. واژه های کلی همچون قرمز، آبی یا بلوند را به کار نبرید. از واژه هایی همچون خاکستری، کاراملی، عسلی یا اسپرسو در زمانی استفاده کنید که واقعا می دانید چه می خواهید.

4. در ابتدا هایلایت را امتحان کنید:
هایلایت کردن یک روش عالی برای اضافه کردن تن گرم یا سرد به موهای شماست. اگر تن گرمی دارید با بلوند طلایی، مسی یا سایه های قهوه ای طلایی هایلایت کنید. اگر تن سردی دارید هایلایت باید گندمی، خاکستری یا رنگ موی عسلی باشد.

• رنگ های اندک و روشن روش دیگری برای مواقعی است که می خواهید موهای خود را کمی تغییر دهید و تاثیر آن را روی ظاهر ببینید.

5. ابروهای خود را هم به خاطر داشته باشید:
ابروهای خود را فراموش نکنید. زمانی که در حال انتخاب رنگ برای موهای خود هستید باید رنگ ابرو را هم مدنظر داشته باشید. اگر موهای تیره ای دارید و بلوند را انتخاب کرده اید بهتر است ابروهای خود را هم رنگ کنید. تغییر رنگ مو بدون در نظر گرفتن رنگ ابرو تغییرات غیر طبیعی ایجاد می کند. پس این موضوع را هم مدنظر داشته باشید؛ اما همیشه توصیه می شود رنگ ابرو یک درجه تیره تر از رنگ موها باشد.

رنگ موی مناسب شخصیت

رنگ مو نشان دهنده ی سبک زندگی ما می باشد پس هنگامی که می خواهید موهای خود را رنگ کنید ، به این موضوع بیاندیشید که قرار است رنگ موی من تا چه اندازه با دنیایم هماهنگ باشد.

رنگ کردن مو و تغییر رنگ موی قبلی می تواند باعث شود که فرد دیگری هستید و به همین خاطر موجب بروز اتفاقاتی شوید که فکر آن را نمی کردید . ما می توانیم با کنترل ظاهرمان، بر ذهن افراد دیگر و همچنین ذهن خودمان، تاثیر بگذاریم.

چه رنگ مویی پوست را روشن میکند؟

اگر پوست متوسط یا تیره ای دارید و دوست دارید چهره روشن تری داشته باشید، می توانید از رنگ هایی که مانند شکلاتی، قهوه ای طلایی، شاه بلوطی، یا شرابی استفاده کنید. زیرا رنگ های طیف قهوه ای که تن سرد دارند می توانند زردی پوست های تیره را متعادل می کند و چهره آن را جذاب تر و روشن تر نشان دهند.

انتخاب رنگ مو مناسب با رنگ چشم

رنگ چشم یکی دیگر از روش های عالی برای تعیین رنگ کامل مو است. رنگی که انتخاب می کنید باید چشمان شما را بیشتر در معرض دید قرار دهد.

چشم های آبی

رنگ پوست گرم و چشم های آبی: بهترین رنگ مو برای این افراد، قهوه ای طلایی، بور عسلی و قهوه ای شاه بلوطی خواهد بود.
رنگ پوست سرد و چشم های آبی: رنگ مو بلوطی، سورمه ای و بلوند پلاتین چشم ها را نمایان می سازد.

چشمان سبز

رنگ پوست گرم و چشم های سبز: رنگ قرمز همیشه با چشم های سبز عالی به نظر می رسد و باعث دیده شدن بیشتر آن ها می شود. برای پوست هایی با رنگ گرم، رنگ موهایی مانند بلوطی یا بلوند توت فرنگی را امتحان کنید. اگر چیز تیره تری می خواهید، رنگ قهوه ای با ته رنگ قرمز را انتخاب کنید. رنگ مشکی نیز بسیار عالی به نظر می رسد.
رنگ پوست سرد و چشم های سبز: رنگ قرمز هنوز هم عالی به نظر می رسد یا می توانید رنگ مسی را امتحان کنید. اگر می خواهید یک سایه بلوند پلاتینی یا طلایی را امتحان کنید، زیبا به نظر می رسد. سایه های تیره قهوه ای و سیاه با چشم های سبز روشن خیره کننده می شود.

چشمان قهوه ای

رنگ پوست گرم و چشم های قهوه ای: رنگ موی قهوه ای تیره با این ترکیب رنگ پوست و رنگ چشم فوق العاده به نظر می رسد. قرمز رنگ عمیق یکی دیگر از ترکیب های خوب است. رنگ های غنی عمیق با چشمان قهوه ای بهترین حالت را دارند.
رنگ پوست سرد و چشم های قهوه ای: رنگ موی قهوه ای تیره با این رنگ پوست و رنگ چشم بسیار زیبا به نظر می رسد. رنگ های قهوه ای روشن تر مانند عسلی یا رنگ هایی با ته رنگ بلوند دیدنی و جذاب به نظر می رسند.

انتخاب رنگ مو مناسب با فرم صورت

رنگ مو مناسب صورت مربع

زوایای مشخص و استخوان بندی قوی از ویژگی های صورت مربعی است. استخوان ها شامل ابروها، گونه‌ ها و فک در یک راستا موازی هستند.
رنگ مو مناسب برای این صورت رنگ موی تیره است. به صورتی که موهای اطراف گونه‌ هایتان را روشن ‌تر کنید تا زاویه گونه‌ هایتان کمتر به چشم آید.

رنگ مو مناسب صورت گرد

صورت‌ های گرد انحناهای ملایمی دارند. رنگ موی مناسب، این مدل صورت را کشیده ‌تر جلوه می دهد.
رنگ مو هایلایت بهترین رنگ مو برای پوست روشن و صورت گرد است. بالای پیشانی را روشن‌ تر و پایین گوش‌ ها و فک را تیره‌ تر کنید.

رنگ مو مناسب صورت مستطیل

صورت‌ های مستطیل و کشیده پهنای کمی دارند. در واقع طول آن ها زیاد و عرضشان کم است. این مدل صورت یکی از مدل‌ های زیبا و شیک محسوب می‌شود.
رنگ مو باید به گونه ای باشد که قسمت ریشه تیره ‌تر و هر چه به سمت پایین می‌ آید ساقه مو روشن‌ تر شود. چنین رنگی صورت شما را گردتر نشان می‌ دهد و به نوعی تعادل ایجاد می‌ کند.

رنگ مو مناسب صورت قلبی

صورت قلبی به گونه ای است که چانه تیز و گونه‌ ها پهن است. رنگ موی مناسب در زیبایی صورت های قلبی نقش زیادی دارد.
رنگ مو مناسب با چهره های قلبی باید به گونه ای باشد که ریشه‌ ی موها تیره و ساقه موها روشن ‌تر باشد.

نکاتی که خوب است بدانید!

برای دستیابی به موهای زیباتر و ظاهری جوان تر، برخی از کارشناسان توصیه می کنند نکات زیر را در نظر بگیرید:

اگر دو گزینه رنگی دارید و نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید، به سمت رنگ روشن تر بروید، زیرا به احتمال زیاد بیشتر از رنگ تیره به درد شما می خورد. اگر نقص یا لکه های زیادی در صورت تان وجود دارد، از انتخاب رنگ بور روشن یا قهوه ای بسیار تیره پرهیز کنید. به این ترتیب، پوست شما کسل کننده به نظر نمی رسد و کمبودهای صورت تان کمتر به چشم می آیند.

اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید، بهترین گزینه موهای سیاه نیست. به سمت رنگ های مصنوعی (مثل هر چیزی که مایل به قرمز و آبی باشد)، نروید. رنگ های طبیعی برای جوان سازی ظاهر شما تاثیر گذارتر هستند.

رنگ های خاکستری باعث می شوند که لکه ها کمتر دیده شوند و در عین حال چین و چروک ها را کمتر نمایان می سازند. ابروهای خود را فراموش نکنید. اگر رنگ ابروهای شما تیره تر از موهایتان باشد، جلوه جالبی ندارد. در صورت لزوم، رنگ کردن ابروها هم ایده خوبی است. این یک انتخاب شخصی است و برای اطمینان بیشتر می توانید از یک آرایشگر مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *