فر کردن موی دکلره


در رابطه با فر کردن موی دکلره شده چه می دانید؟

اگرچه موهای صاف جلوه خاص خود را دارد، اما نمی توان زیبایی خیره کننده موهای فر را نادیده گرفت. به همین خاطر حتی افرادی که موهای خود را دکلره کرده اند، به دنبال راه حلی برای فر کردن موها خود هستند. اما آیا اصلا فر کردن موی دکلره شده امکان پذیر است؟

آیا فر کردن موی دکلره شده کار درستی است؟

فر کردن موی دکلره

فر کردن موها عملی است که طی یک فرایند شیمیایی، ساختار موها حالتی فر و موج دار به خود می گیرد. اما سوال اصلی اینجاست که فر کردن موهای دکلره کار درستی است یا خیر؟

از آنجا که هنگام دکلره کردن، موها به شدت ضعیف و حساس می شوند، پیاده سازی فرایند فر کردن به دلیل استفاده مجدد از مواد شیمیایی توصیه نمی شود. این کار نه تنها به ساختار مو آسیب می زند، بلکه سبب وزی و ظاهر شدن موخوره نیز می شود.

با این حال امید نشوید! مواد شیمیایی ملایمی نیز وجود دارند که به کمک آنها می توان رویای فر کردن موهای دکلره را تحقق بخشید. البته در کنار این مواد شیمایی ملایم به آرایشگری متبحر نیز نیاز خواهید داشت.

فرایند فر کردن موی دکلره شده به چه صورت است؟

پروسه فر کردن موها شامل چندین مرحله می شود. اما پیش از اقدام به این کار اطمینان حاصل کنید که موها در اثر فر کردن دچار آسیب جدی نشوند. در نهایت فرایند فر کردن موها به شرح زیر است:

  1. ابتدا باید موهای خود را با شامپویی مناسب بشویید و سپس آن را خشک کرده و به خوبی برس بکشید؛
  2. موها به کمک شانه دانه درشت دم باریک به چند دسته جداگانه تقسیم کنید؛
  3. موهای خود را به محلول فر کننده آغشته کرده و سپس دور بیگودی بپیچید و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه به همین حالت باقی بماند؛
  4. بیگودی را باز کنید و در صورتی که موها حالتی موج دار به خود نگرفته اند، مجددا آنها دور بیگودی بپیچید و اجازه دهید مدت زمان بیشتری به همان حالت باقی بمانند؛
  5. بعد از گذشت 10 دقیقه موها را با آب گرم بشویید؛
  6. در ادامه مایع خنثی کننده را به موها اضافه کنید؛
  7. در نهایت آرام آرام بیگودی ها را باز کنید.

در پایان کار فر کردن موی دکلره توجه داشته باشید که موهای خود را برس نکشید و شستن آنها را به مدت 3 روز به تعویق بیندازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.