فر شش ماهه و نکات آن + قیمت فر شش ماهه

موهای فر شده به چهره بانوان جذابیتی منحصر به فرد می‌دهد. برخی از بانوان خودشان موهای فر و زیبایی دارند. اما برخی دیگر علاقه مند به فر دائم موی خود هستند و به آرایشگاه ها مراجعه می‌کنند و درخواست فر دائم موی خود را دارند. بهتر است فر شش ماهه توسط مرکز تخصصی فر مو و با بهترین مواد فر دائم انجام گردد. مواد فر کننده مو مردانه و مواد فر دائم مو بانوان متفاوت نیست. در صورتی که می‌خواهید اقدام به فر دائم مو خود نمایید بهتر است به قیمت فر دائم مو توجه نکنید و حتما به مرکز تخصصی فر مو یعنی مرکز فر مو دائم سیمین که تنها مرکز رسمی اینکار می باشد ،مراجعه نمایید. در این مراکز نیز می‌توانید از تخفیف فر دائم مو نیز بهره مند شوید. فر دائم مو بانوان در ابتدا با تقسیم بندی مو برای فر دائم آغاز می‌گردد.

اگر برای فر کردن شش ماهه موهایتان به آرایشگاه رفته باشید، باید منتظر یک جنگ شیمیایی تمام عیار بین موهایتان با مواد شیمیایی باشید. برای فر کردن موها در آرایشگاه از ماده مخصوص استفاده می‌شود. در مرحله اول پل‌های شیمیایی گوگردی طوری شکسته می‌شوند که موی پیچیده شده در بیگودی شکل فر مورد نظر را بپذیرد. در مرحله دوم پیوندها درحالت پیچیده جدید مو قرار می‌گیرند که بعد با استفاده از یک محلول خنثی‌کننده، مو در حالت فری «سفت و ثابت» می‌گردد. ابتدا موی شستشو شده در بیگودی مخصوص پیچیده می‌شود. قطر لوله؛ طرز قرار گرفتن آنها در سر و تعداد به کار برده شده‌ آنها، تراکم فرها و مدل نهایی مو را مشخص می‌کند. وقتی همه بیگودی‌ها سرجای خود قرار گرفت، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌گردد چون محلول فر پوست را تحریک می‌کند، باید دقت شود که با پوست ناحیه مجاور تماس پیدا نکند.

محلول فر معمولا حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی مو می‌ماند. این مدت زمان با در نظر گرفتن شرایط مو، قدرت محلول فر، درجه حرارت محیط و تعداد بیگودی‌های فر به‌طور دقیق تعیین می‌گردد. پس از آنکه موی پیچیده شده به‌طور کامل آب‌کشی شد، هر بیگودی را با محلول خنثی‌کننده آغشته می‌کنند. پس از چند دقیقه موها با آب، آب‌کشی شده و بیگودی ها برداشته می‌شوند.

فر داغ الکتریکی یا فر گرم

فرگرم الکتریکی امروزه بعد از سشوار رایج‌ترین وسیله فر کردن مو است. زندگی مدرن که شستشوهای مکرر مو را ضروری نموده فرصتی برای مراجعه هفتگی به سالن‌های آرایشی نمی‌گذارد. به همین دلیل این فرها طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. گرمای ناشی از فر داغ برخی از پیوندهای هیدروژن ضعیف مو را تجزیه نموده و حالت موجی موقتی به آن می‌دهد. اکثر فرهای داغ، درجه بالا و متوسط دارند. درجه پایین‌تر، مو و پوست سر را کمتر می‌سوزاند ولی فر سفتی ایجاد نمی‌کند. بیگودی‌های فر داغ از بیگودی‌های الکتریکی گرم‌ترند و در صورت بی‌توجهی ممکن است پوست سر آسیب ببیند. معمولا جای نگرانی برای آسیب مو وجود ندارد زیرا اکثرا مجهز به درجه کنترل گرما هستند و به محض رسیدن گرما به درجه‌ای که مو را آسیب برساند (حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) دستگاه خاموش می‌گردد. بیگودی‌های فر داغ با سطح صاف یا سطوح دندانه‌دار موجودند. با نوع دندانه‌دار ممکن است مو گره‌ بخورد و به مو آسیب برسد. اکثر بیگودی‌های فر داغ به صورت دو یا چند حلقه‌ای و در دو اندازه کوچک و بزرگ و هر دو هم با سطح صاف و با سطح دندانه‌دار موجود هستند.

فر شش ماهه-سالن سیمین 

شیوه جدید فر مو چه فرقی دارد؟

همه چیز به تکنیک مربوط است. در گذشته آرایشگرها برای فر کردن موهای مشتری از میله های پلاستیکی استفاده می کردند. در حالی که امروزه می توان از پارچه استفاده کرد، یا حتی با انگشت مو را فر نمود. با این تکنیک ها می توانید انواع مختلف فر از فر سیم تلفنی تا فر مواج داشته باشید. امروزه بیشتر خانم ها دوست دارند موهای فرشان کاملا طبیعی به نظر برسد و همه تصور کنند موهای طبیعی شان فر است. 

فر شش ماهه-سالن سیمین

آیا شیوه جدید فر مو برای موها مضر است؟ 

تصور عموم بر این است که فر کردن مو با مواد شیمیایی به خراب شدن و سوختن موهای شما منجر می شود. با این حال اگر درست انجام شود آسیب کمتری خواهد داشت. به همین دلیل باید موهای خود را به یک متخصص بسپارید. البته نمی توان گفت همه روش ها شبیه هم هستند. همه می توانند موهایشان را فر کنند، اما اگر موهایتان هایلایت یا دکلره شده، فر کردن مو سخت تر است. 

اگر مواد فر مخصوص موی رنگ شده را روی موی طبیعی به کار ببریم مسلما نتیجه نمی دهد. هرچند که برخی از مواد فرکننده برای هر دو مو مناسب هستند. 

فر دائم مو 3

ماندگاری فر مو چقدر است؟

اول از هرچیز باید بدانید که انجام فر مو یکی دو ساعت طول می کشد. ماندگاری آن روی مو به اندازه مو بستگی دارد. اگر موهایتان کوتاه است، فر مو حداقل سه تا چهار ماه ماندگاری دارد. هرچند برخی از مشتری ها هر چه موهایشان بلندتر می شود و فر مو پایینتر می رود بیشتر خوششان می آید. فر موی دائم شش تا هشت ماه ماندگاری دارد. 

 

نحوه مراقبت و حالت دادن به موی فر چگونه است؟ 

بهترین راه برای مراقبت از موی فر این است که ابتدا بگذارید مو در هوای آزاد خشک شود و بعد از دیفیوزر استفاده کنید. اگر می خواهید فر موهایتان بهتر بمانید می توانید از دستگاه فرکننده هم استفاده کنید. 

فر دائم مو 5

دستگاه های حرارتی چطور؟

بدون شک می توانید استفاده کنید اما باید در این باره دقت کنید. اگر می خواهید از اتوی مو استفاده کنید بهتر است دمای آن پایین و حدود 300 درجه فارنهایت باشد. اگر اتو بیش از حد داغ است، ممکن است موهای فرتان بسوزد. اگر درجه آن 450 باشد رطوبت موهایتان گرفته می شود. در این صورت به مو شوک وارد شده و حرارت موهای شما را می سوزاند. 

به علاوه ترفندهایی وجود دارد که ماندگاری فر موهایتان را بیشتر می کند. حالا که موهایتان فر شده باید از محصولات مخصوص موی فر یا مواج استفاده کنید. این محصولات انعطاف پذیری، آبرسانی و خاصیت ارتجاعی مو را بیشتر می کنند.