بلاگ

ریفرش کردن موی فر

ریفرش کردن موی فر

چه چیزی بیشتر از دیدن مارپیچ های له شده موها می تواند لذت یک خواب راحت را از بین ببرد؟ موهای فر در عین زیبایی خیره کننده ای که برای بیننده دارند، گاهی صاحب خود را به دردسر می اندازند. وز شدن و از دست رفتن حالت منظم فرها با بستن یا خوابیدن روی آن ها و…  از مشکلات داشتن موی فر است. البته با دانستن نکات ریفرش کردن موی فر می توانید بر این مشکلات غلبه کنید و از زیبایی موهای خود لذت ببرید.

زیبایی موها بعد از حمام با ریفرش کردن موی فر

موهای فر معمولا بعد از شستشو زیباترین و منظم ترین حالت خود را دارند؛ زیرا آب، پیوندهای بین مولکولی آن ها را از نو تشکیل داده است. به این دلیل که موهای فر خشک و شکننده هستند، معمولا شستشوی مداوم آن ها توصیه نمی شود و بهتر است این کار دو یا نهایتا سه بار در هفته انجام شود. با انجام روش های ریفرش کردن موی فر که در این مطلب به آن ها اشاره می کنیم، همیشه موهایی به زیبایی بعد از حمام خواهید داشت.

روش های ریفرش کردن مو

ریفرش کردن موی فر به منظور مرتب کردن مارپیچ ها و کاهش وز مو انجام می گیرد. همچنین به درخشانی و شاداب به نظر رسیدن موها کمک می کند. این امر می تواند با روش های مختلفی محقق شود، از جمله:

  • آب: مهم ترین و در دسترس ترین ماده برای ریفرش کردن موی فر، آب است. با اسپری کردن مقداری آب به مو و اسکرانچ کردن (قرار دادن موها در کف دست و فشردن آن ها)، مخصوصا در شرایطی که روز قبل از ژل یا حالت دهنده استفاده کرده باشید، زیبایی را به موهای خود بازگردانید.
  • اسپری آبرسان مو: با آبرسانی و احیا موی فر طراوت از دست رفته را به موهای خود بازگردانید.
  • پیچیدن مو با انگشت: موهای خود را مرطوب کنید و کمی از حالت دهنده مورد علاقه خود به آن بزنید. سپس موها را مطابق بافتی که دارند دور انگشت خود بپیچید و پس از چند ثانیه رها کنید.
  • حالت دهنده های مو: بعد از رطوبت رسانی به مو مقدار کمی از ژل، سرم، کرم، ماسک و… به کف دست های خود بمالید و بعد به آرامی اسکرانچ کنید.
  • استفاده از سنجاق: موها را مرطوب کنید، سپس دور انگشت خود بپیچید و با سنجاق فیکس کنید. پس از باز کردن سنجاق ها موهای مرتبی خواهید داشت.
  • و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *