موهایی صاف و درخشان با ریباندینگ مو

با ریباندینگ مو می‌توانید موهایی ابریشمی و بسیار زیبا داشته باشید. امروزه با وجود تکنیک های مختلف در صنعت زیبائی، داشتن ویژگی های مختلف ظاهری دیگر یک آرزو نیست. به ویژه زمانی که پای تغییرات ظاهری در موهای شما به میان می آید!

چه موهایی فر و مجعد داشته باشید، چه صاف و کاملاً لخت، در هر صورت راهی برای تغییر حالت آن وجود خواهد داشت.

خوب قطعاً فر کردن موها راهی برای تغییر حالت یک موی صاف و بی حالت است. اما فکر می کنید چطور می توانید موهای فر و مجعد خود را تبدیل به موهایی ابریشمی و لخت کنید؟! شک نکنید بهترین راه برای شما ریباندینگ خواهد بود. تکنیکی منحصر بفرد جهت صافی دائمی موها که امروزه در سالن های زیبائی طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

 همراهان عزیز سالن سیمین ریباندیگ مو یا نام دیگرش صافی مو به شیوه ژاپنی میباشد که وظیفه صاف کردن موها را برعهده دارد حدودا این شیوه ۲۵ سال است که به ثبت رسیده است. در کار ریباندیگ مو تقریبا ۸۰ درصد به ما صافی را می دهد ولی تنها روی موهای کاملا طبیعی و صدرصد طبیعی انجام می شود. یعنی چنانچه موی شما قبلا رنگ و مش شده است یا کار موادی روی مو انجام شده است دیگر نمی توان کار ریباندینگ را با محصولات ریباندیگ صافی را روی مو انجام دهیم.

ماده اصلی که در محصول صافی مو استفاده شده، آمونیوم تیوگلیکولات است و در سه مرحله که در مجموع سه الی چهار ساعت بسته به آسیب دیدگی و نوع و میزان بلندی مو انجام می شود یک صافی کاملا لخت به ما می دهد به اصطلاح به آن صافی ژاپنی گفته می شود، چون مانند موهای اشخاص ژاپنی کاملاً لخت و صاف بدوت هیچگونه حالتی در واقع حاصل کار است ولی در واقع این رو باید در نظر بگیریم که چنانچه رشد ریشه داشتیم یعنی تقریباً یک شخصی موهای خویش را با ریباندیگ صاف می کند و یک صافی صدرصد می گیرد ولی ریشه هایی جدید دقیقاً با همان ساختار قبلی و ژنتیکی شخص رشد می کند و دوباره موهای جدید با حالت فر در می آیند این کار را میتوانند پس از گذشت ۷ ماه دوباره تکرار کنند روی بخش های که رویش جدید داشته است نه در قسمت های که قبلا ریباندیگ انجام شده است.

روش انجام ریباندینگ مو (Hair rebonding)

ریباندینگ در کنار کراتین مو از جمله تکنیک های آرایشگران برای صاف کردن موهاست. مواد مورد استفاده در این تکنیک با ایجاد تغییر و یا به اصطلاح ایجاد شکستگی در ساختار پیوند طبیعی مو، شروع به ایجاد پیوندهایی مرتب و یکدست خواهد کرد. سپس اتصال و پیوند دوباره ساختار مو و به وجود آوردن بافت و حالت دلخواه بر روی موها، به وسیله یک ماده خنثی کننده صورت خواهد گرفت.

برای شروع مراحل ریباندینگ ابتدا باید موها به خوبی با استفاده از شامپویی ملایم کاملاً تمیز و شسته شود. پس از خشک کردن موها، با در نظر گرفتن حجم موی فرد، تقسیم بندی موها انجام می شود.

سپس با دقت لایه های تقسیم شده به ماده اولیه که شامل نرم کننده و یا به نوعی شکننده پیوند موست آغشته خواهد شد. پس از گذشت چیزی در حدود 30 تا 45 دقیقه، موها را به مدت 20 الی 40 دقیقه تحت بخار قرار می دهیم.

البته لازم است بدانیدکلیه زمان های قید شده متناسب با نوع و حجم مو توسط آرایشگر مشخص خواهد شد.

در مرحله بعد موها را مجدداً شسته و سپس خشک می نماییم. در این مرحله موها به نوعی لوسیون کراتینه آغشته شده و با استفاده از اتوی مو در دمای 180 درجه سانتیگراد موها کاملاً صاف خواهد شد.

در نهایت پس از تمام شدن کلیه مراحل، ماده خنثی کننده بر روی موها قرار داده شده و بعد از سی دقیقه موها با استفاده از آب در دمای پایین شسته می شود.

حال کافیست موها سشوار شده و از سرم موی مخصوص بر روی آن استفاده نمایید. اکنون شما صاحب موهایی درخشان و ابریشمی هستید!

میزان ماندگاری و دوام ریباندینگ

اصولاً ماندگاری این نوعی صافی مو چیزی در حدود 6 الی 12 ماه خواهد بود. البته این زمان با در نظر گرفتن بافت مو و همچنین میزان رعایت نکات مراقبتی می تواند متغیر باشد. در حالت طبیعی با شروع رشد موهای جدید، موها به تدریج به حالت قبل باز خواهد گشت. به خاطر داشته باشید ریباندینگ روشی جهت استفاده بر روی موهای طبیعی بوده و در صورت داشتن رنگ و مش بر روی موها، می توانید از روش نانو ریباندینگ، به عنوان روشی نوین استفاده نمایید.

مزایای ریباندینگ و صاف کردن موها

شما با استفاده از ریباندینگ دیگر نیازی به استفاده از شیوه های سنتی صاف کردن مو، نظیر استفاده دائم از اتو مو نخواهید داشت.

این روش با ایجاد موهایی لخت و ابریشمی، شما را بی نیاز از صرف وقت برای باز کردن و شانه کردن موها و یا حتی حالت دادن آن خواهد کرد.

صافی به وجود آمده با این روش، دوام بالائی داشته و با شسته شدن موها و حمام از میان نخواهد رفت. شما می توانید همیشه و در هر حالتی از داشتن موهایی مرتب و صاف لذت ببرید.

 محافظت از موها بعد از ریباندینگ

چه محصولاتی را باید برای موهای ریباندینگ شده استفاده کنید؟

بعد از اینکه موهایتان را ریباندینگ کردید استفاده از محصولات مناسب برای کمک به حفظ مدل جدید موهایتان مهم است. لیست زیر محصولاتی ضروری است که برای موهای ریباندینگ شده خود به آنها احتیاج دارید.

هنگام انتخاب شامپو به دنبال برچسب ­هایی مثل “برای موهای درمان شده با مواد شیمیایی” باشید. با اینکه این شامپوها ممکن است کمی گران­تر باشند نیاز موهای درمان شده شما را تامین و به حفظ مدل موی شما در عین بهبود سلامت موهایتان کمک می­کند. آنها همچنین موهای شما را با پروتئین­هایی که ممکن است طی روند ریباندینگ از بین رفته باشد تغذیه می­کنند.

نرم کردن موها بعد از ریباندینگ مشکل می­شود. به این دلیل که بعد از ریباندینگ موهای شما خشک می­شود و احتیاج شدید به رطوبت دارد. شستشوی همزمان بعد از ریباندینگ مو هم ایده­ خوبی است.

تجزیه و بازسازی پیوندهای ساختار موی شما می­تواند به سلامت کلی آن آسیب وارد کند. موهای شما برای به دست آوردن دوباره سلامتشان به پروتئین و رطوبت احتیاج دارند. درمان موهایتان با پروتئین و نرم­کننده ­های غلیظ به شما کمک می­کند در عین حال که موهایتان را درمان می­کنید از شر آسیب­های موجود هم خلاص شوید.

نرم ­­کننده ­های بدون نیاز به آبکشی و سرم­ها با تشکیل مانعی دور ساقه مو از هدر رفتن رطوبت جلوگیری می­کند. علاوه بر این آنها به محافظت موها در برابر عوامل محیطی کمک می­کنند.

از آنجایی که موهای شما آسیب ­پذیر هستند استفاده از یک شانه دندانه پهن ضرورت دارد. این وسیله از شکستگی موهای شما جلوگیری می­کند و لازم نیست نگران تار موهای رها شده در هوا باشید. وقتی موهایتان خیس است، آنها را شانه نکنید.

 

رسیدگی مرتب به موها با روغن برای کمک به بازگرداندن سلامت موها ضروری است. می­توانید از روغن­های نارگیل، زیتون، بادام، جوجوبا یا حتی ترکیبی از این­ها استفاده کنید؛ همچنین می توانید از ماسک آلوئه ورا هم که به سلامت مو بسیار کمک می کند استفاده کنید. ماساژ سر و موها با روغن به رطوبت ­رسانی و تغذیه موها و همچنین افزایش و بهبود سلامت پوست سر کمک می ­کند.

عزیزان سالن سیمین در هنگام انتخاب بین این دو روش  کراتین و ریباندینگ عوامل بسیاری در انتخاب شما نقش دارند. حتما در پایئن این مطلب نظرات خود را در مقایسه صافی ژاپنی(ریباندینگ) با کراتینه برای دیگر خوانندگان نشر دهید و سوالات خود را مطرح کنید. این نظر سنجی میتواند به کسانی که هنوز تصمیم نگرفته اند کمک شایانی کند.