بلاگ

رو بالشی ساتن برای سلامت مو

رو بالشی ساتن

رو بالشی ساتن برای سلامت پوست و مو بسیار موثر است. این رو بالشی همانند رو بالشی‌های ابریشمی از مزایایی برای سلامت پوست و مو برخورددار است. با این تفاوت که ساتن قیمت کمتری دارد اما همان مزایای رو بالش ابریشمی را دارد.  ساتن نوعی پارچه نیست. ساتن نوعی بافت یا (Weave) است. اما به دلیل بافت بسیار ریز آن که نمی‌توان آن را با چشم دید فکر می‌کنیم ساتن همانند ابریشم یا کتان پارچه است. برای ساتن مصنوعی از پلی استر یا ابریشم مصنوعی استفاده می‌کنند. اما چنانچه ساتن طبیعی باشد از الیاف ابریشم طبیعی درست شده است. در این مطلب از تنها مرکز تخصصی مو فر ایران می‌خواهیم فواید ساتن را به طور کامل شرح دهیم.

ساتن بهتر است یا ابریشم؟

ساتن شباهت زیادی با ابریشم دارد. اما تنها تفاوت آنها قیمت ارزان‌تر رو بالشی ساتن است. از دیگر تفاوت‌های آنها این است کهابریشم پارچه‌ای از پیله کرم ابریشم است. به همین دلیل فرآیند آن سخت و زمان‌بر است. اما ساتن از خود ابریشم و یا سایر الیاف تهیه می‌شود. به همین دلیل فرآیند سختی ندارد و قیمت ارزان‌تری دارد.

آیا واقعا رو بالشی ساتن برای سلامت مو فر مفید است؟

خوابیدن بر روی بالش ساتن سبب از بین بردن موخوره مو فر دائم نمی‌شود. اما باعث می‌شود که مو و پوست سالم‌تری داشته باشید.

فواید استفاده از رو بالشی ساتن

در زیر فواید این محصول را به طور کامل بررسی می‌کنیم:

 • قیمت مناسب‌تر از از ابریشم
 • کاهش شکستگی و مو خوره
 • کاهش خشکی مو فر 6 ماهه درشت
 • کم شدن خطوط ظریف پوست
 • مناسب برای افراد دارای الرژی زیرا رو بالشی ساتن گرد و غبار کمتری را به خود جذب می‌کند.
 • کاهش علائم بیماری‌های پوستی مثل درماتیت
 • خواب راحت به دلیل سطح خنک آن

معایب و عوارض رو بالشی ساتن

اما استفاده از این محصول مانند دیگر محصولات معایبی دارد ه در زیر به آن اشاره شده است:

 • قیمت بالاتری نسبت به پارچه‌های پنبه‌ای دارد.
 • در زمان شستشو اید نکاتی را برای مراقبت از آن رعایت کنید.
 • خوابیدن سخت بر روی آن به دلیل لیز بودنش
 • خشک کردن گردن
 • تنفس کمتر نسبت به پنبه

خواص رو بالشی ساتن برای مو

رو بالشی ساتن به دلیل سطح صاف و لغزنده بودن آن و دارای الیاف ابریشم برای سلامت مو بسیار مفید است. در زیر به فواید آن برای مو فر پرداخته‌ایم:

محافظت مو در برابر موخوره مو فر

به دلیل سطح صاف و لغزنده آن اصطکاک کمتری با مو ایجاد می‌شود. زمانی که خواب هستید سر و مو به شدت با رو بالشی تماس دارد. رو بالشی پنبه یا نخی مو را می‌کشد و سبب اصطکاک و موخوره مو می‌شود. اما رو بالشی ساتن اصطکاکی برای مو ایجاد نمی‌کند و درست مانند کلاه خواب ساتن سبب موخوره کمتر مو می‌شود.

کاهش گره مو با ساتن

برای اینکه مو فر و شانه کردن آن راحت‌تر باشد از رو بالشی که ساتن باشد استفاده کنید. این رو بالشی سببسر خوردن مو می‌شود و مو بهم گره نمی‌خورد.

جلوگیری از وز شدن مو

باز کردن مو وز و فر بسیار سخت است. اما رو بالشی ساتن سبب جلوگیری از وز شدن مو می‌شود.

احتمال عدم شکستگی ساقه مو

افرادی که دارای مو خشک و نازک هستند بیشتر در معرض شکستگی ساقه مو قرار دارند. اما در صورتی که از رو بالشی ساتن استفاده کنید اصطکاک کمتری با مو ایجاد می‌شود و مانع از شکستگی ساقه مو می‌شود.

حفظ مو در برابر موخوره

ساتن پارچه‌ای نرم است و کوتیکول مو را زبر نمی‌کند. در نتیجه موخوره مو کمتر است. بنابراین  ساتن برای افرادی که دارای مو فرفری هستند بسیار مناسب است.

ماندگاری بیشتر حالت مو با رو بالشی ساتن

هرچه سطح رو بالشی صاف‌تر باشد به هم ریختن حالت مو کمتر است. بنابراین برای اینکه حالت مو فر یا صاف حفظ شود می‌توانید از این رو بالشی استفاده کنید.

حفظ رطوبت مو و دهیدراته کردن آن با استفاده از رو بالشی ساتن

رو بالشی نخی سبب از بین رفتن رطوبت مو می‌شود. وقتی سبوم و رطوبت مو از بین برود مو خشک می‌شود. مو فر به سختی رطوبت را به انتهای مو جریان می‌دهد. زیرا دارای پیچ و تاب است. اما استفاده از این نوع رو بالشی سبب می‌شود که رطوبن مو حفظ شود.

پیشگیری از ورود پرژ به مو

رو بالشی پنبه‌ای سبب وارد شدن پرزهای آن به مو و جمع شدن آنها در بین مو می‌شود. وارد شدن پرز به مو فر و شانه کردن آن بسیار سخت و طاقت فرساست. اما رو بالشیکه از جنس ساتن باشد پرزی در مو جمع نمی‌شود و شانه کردن مو فر راحت انجام می‌شود.

سلامتی پوست سر با رو بالشی ساتن

به دلیل اینکه ساتن از الیاف است نمی‌تواند رطوبت پوست سر را جذب کند. به همین دلیل استفاده از آن برای افرادی که پوست سر خشکی دارند و با پوسته پوسته شدن مو مواجه هستند می‌توانند از این محصول استفاده کنند.

کمک به سلامت پوست سر

روبالشی ساتن علاوه بر موها می‌تواند برای سلامت پوست سر هم مفید باشد. از آنجا که ساتن از الیاف بافته شده است، نمی‌تواند رطوبت پوست سرتان را جذب کند. به همین دلیل افرادی که مشکل خشکی و پوسته‌پوسته‌شدن پوست سر دارند می‌توانند از روبالشی ساتن استفاده کنند.

خواص رو بالشی ساتن برای پوست

ساتن به دلیل سطح لغزنده و صافی که دارد علاوه بر مو برای پوست هم بسیار مفید است. در زیر به مزایای آن برای پوست پرداخته‌ایم:

کاهش چین و چروک‌های پوستی با استفاده از رو بالشی ساتن

سطح صاف و نرم ساتن سبب می‌شود تا چین و چروک و خطوط ظریف‌تری برای پوست ایجاد شود.. رو بالشی نخی و پنبه‌ای سفت و بدون لغزندگی هستند. به همین دلیل با کشیدن صورت در طول شب باعث ایجاد چین و چوک می‌شوند. همچنین رطوبت پوست را کم می‌کنند و باعث خشکی پوست صورت می‌شوند.

کاهش آکنه‌ و جوش‌های پوستی با ساتن

استفاده از این نوع رو بالشی سبب می‌شود که پوست آکنه دار و دارای جوش کمتر تحریک شود. به همین دلیل برای خوابیدن گزینه بسیار مناسبی برای افراد دارای پوست حساس است.

کمک به حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشک شدن آن

ساتن سبب عدم جذب رطوبت پوست می‌شود. به همین دلیل برای افراد دارای پوست خشک بسیار مناسب و کاربردی است.

فواید رو بالشی ساتن برای مژه

برخی از افراد عادت دارند بر روی صورت بخوابند. برخی از اراد دارای مژه‌های شکننده و اکستنشن مژه هستند. به همین دلیل خوابیدن بر روی صورت سبب ریزش مژه در برخی افراد می‌شود. رو بالشی نخی به دلیل اینکه سفت است باعث ریزش مژه می‌شود. اما ساتن سطح صاف و لغزنده‌ای دارد. به همین دلیل آسیبی به مژه‌ها وارد نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *