بلاگ

رنگ و دکلره بعد از فر

رنگ و دکلره بعد از فر

داشتن موهایی فر ما را یک قدم به زیبایی نزدیک می کند. به همین خاطر است که بسیاری از خانم ها علاقه زیادی به فر کردن موهای خود دارند. اما سوال اصلی اینجاست آیا رنگ و دکلره بعد از فر کردن موها ممکن است؟ با ما همراه باشید تا جواب پرسش خود را پیدا کنید!

رنگ و دکلره بعد از فر کردن مو انتخاب درستی است؟

همانطور که می دانید طی پروسه فر کردن موها از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود. به همین خاطر است که معمولا بعد از فر کردن موها شاهد ضعیف و حساس شدن تار موها هستیم. حال تصور کنید که موهایی را یک بار تحت تاثیر مواد شیمیایی قرار گرفته اند، مجددا اکسید و رنگ کنیم. در این حالت معمولا موها ضعیف و شکننده تر می شوند و این موضوع آخرین خواسته هر خانمی در دنیاست!

 

در اثر استفاده از مواد شیمیایی موها رطوبت خود را از دست می دهند. به همین خاطر است که معمولا شاهد خشک و وز شدن موها بعد از رنگ و دکلره یا حتی فر کردن موها هستیم. اما آیا هیچ راه حلی برای رنگ و دکلره بعد از فر کردن موها وجود ندارد؟

راه حل بعد از فر کردن موها

اگرچه استفاده مجدد از مواد شیمیایی موها را ضیعف و خشک می کند، اما برای ناامیدی کمی زود است. در فرایند فر کردن مو معمولا از محلول های شیمیایی مختلفی استفاده می شود. از این رو اگر هنگام فر کردن موها از محلول های ملایم استفاده شود، آسیب کمتری به مو وارد خواهد شد.

به این ترتیب امکان رنگ یا دکلره کردن موها بعد از انجام این فرایند وجود دارد. با این حال اغلب آرایشگران از شما می خواهند که بین رنگ کردن مو یا فر کردن یک گزینه را انتخاب کنید. چرا که در این حالت موها آسیب کمتری می بینند و به راحتی می توان از آنها مراقبت کرد.

بنابراین اگر شیفه موهایی فر هستید و دوست دارید که بعد از رنگ یا دکلره مو، آنها را فر کنید، حتما از متخصص این کار کمک بخواهید. معمولا این کار به کمک مواد فاقد آمونیاک انجام می شود. اما در صورتی که هنوز اقدام به رنگ کردن موهای خود نکرده اید، پیشنهاد ما این است که در وهله اول موهای خود را فر کرده و سپس آنها را رنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *