بلاگ

خرد کردن موی فر در خانه

خرد کردن موی فر در خانه

اضافه کردن لایه هایی به موهای فرفری می تواند حالت موها را فنری تر و شاداب تر نشان دهد . اینکه خودتان دست به کار شوید و موهای تان را کوتاه کنید، در هزینه و زمان شما صرفه جویی می شود، اما واقعا این کار سخت و ترسناکی است . شاید با خود فکر کنید که کوتاه کردن موها خیلی پیچیده به نظر نمی رسد، اما در هر صورت اگر از ابزارهای صحیحی استفاده کنید، نتیجه خوبی به دست می آورید .

به یاد داشته باشید که موهای فرفری خود را در حالی که خشک می باشند، کوتاه کنید، زیرا می توانید در حین انجام پروسه کوتاهی به شکل و طول موها دقت داشته باشید . به آرامی در هر بخش از موها لایه هایی را ایجاد کنید و یا اصطلاحا موها را خرد کنید و در نهایت از تغییری که در ظاهر و مدل موهای تان ایجاد شده است لذت ببرید .

 

خرد کردن موی فر

 

قسمت اول :

موهای خود را آماده کوتاه کردن کنید

 

1.یک قیچی تیز و شانه دندانه درشت مناسبی تهیه کنید. از هر قیچی استفاده نکنید . قیچی باکیفیتی را انتخاب کنید که مخصوص کوتاهی موها می باشد، زیرا این قیچی ها به اندازه کافی تیز می باشند تا از کوتاهی ناهماهنگ در انتهای موها جلوگیری نمایند. از طرف دیگر، یک شانه دندانه درشت زمانی که می خواهید موهای فرفری خود را کوتاه کنید، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در حقیقت، هر چه این شانه دندانه درشت باشد، بهتر است. این شانه گره موهای تان را باز می کند و به این ترتیب موها کشیده نمی شوند و از وز شدن آن ها جلوگیری به عمل می آید.

 • مطمئن شوید که تنها از این قیچی برای کوتاه کردن موها استفاده می کنید. اگر از آن برای ابزارها و وسایل دیگری به کار می برید، مطمئن باشید که به سرعت کند و بلا استفاده می شوند.
 • اگر موهای فرفری دارید، حتما از استفاده از تیغ ممانعت کنید. زیرا به موهای تان آسیب می زند و موجب وز شدن آن می شود.

 

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

 1. موهای تان را بشویید، کاندیشنر بزنید و گره موهای خود را باز کنید. مقداری کاندیشنر به موهای خود و به طور کامل گره آن ها را باز کنید. بسته به نوع کاندیشنری که استفاده می کنید، احتمالا می توانید موهای خود را شانه بزنید. در غیر این صورت فقط باید موهای تان را آبکشی کنید. باز کردن گره موها می تواند کارتان را ساده تر پیش ببرد. مطمئن شوید که به خوبی موهای تان را با کاندیشنر نرم و مرطوب کرده اید، این امر به شما کمک می کند تا بهتر متوجه شوید که کدام قسمت از موها آسیب دیده اند و باید کوتاه شوند. در بیشتر مواقع، انتهای موها بیشتر آسیب دیده می باشند.

خرد کردن موی فر

 1. موهای خود را خشک کنید. خشک کردن موها در هوای آزاد یا استفاده از یک حوله میکرو فایبر که  با ملایمت با موهای تان برخورد می کند، بسیار مناسب است. به این ترتیب موهای شما شکل و طول طبیعی خود را حفظ می کند. کوتاه کردن موها در حالی که خشک می باشند به شما اجازه می دهد تا بلافاصله ببینید که موها در چه وضعیتی قرار دارند و آیا پروسه کوتاهی به خوبی پیش می رود یا خیر. علاوه بر این، فرها زمانی که خشک هستند، بیشتر در هر پیچیده می شوند و به این ترتیب کوتاه تر دیده می شوند، از این رو، زمانی که موهای تان خیس و مرطوب است، احتمال بالایی وجود دارد که دچار اشتباه شوید و بیش از اندازه موهای خود را کوتاه نمایید.
 • اگر موهای تان اندکی نمی دارند، مشکلی نیست، فقط نباید خیس باشند.
 • کوتاه کردن موهای خشک کنترل بیشتری به شما می دهد. در هر صورت اگر در تقسیم بندی کردن موها و کوتاه کردن موهای خشک مشکل دارید، می توانید با یک اسپری آب مقداری آن ها را مرطوب کنید.
نگهداری موی فر
مطالعه بیشتر

 

 

قسمت دوم :

ارتفاع موهای تان را کوتاه کنید

خرد کردن موی فر

1.موهای خود را از وسط به دو دسته تقسیم کنید. از وسط پیشانی نشانه بگیرید و تا پشت گردن موها را از هم جدا کنید. سپس هر بخش از مو را جلوی شانه  های خود بیاورید.

 

خرد کردن موی فر

 1. حالا هر بخش از موهای خود را با کش ببندید. دقت کنید که کش مو باید بالای قسمتی قرار داشته باشد که می خواهید از همان جا موهای تان را کوتاه کنید.
 • اگر موهای کوتاه تری دارید، از کلیپس استفاده کنید تا موهای خود را به دو بخش یا بیشتر تقسیم کنید.
 • در ابتدا، موهای خود را تنها یک یا دو اینچ یا کمتر از اندازه ای که مد نظرتان است، کوتاه کنید. زیرا زمانی که می خواهید انتهای موهای تان را یکدست و هماهنگ کنید، باز هم اندکی کوتاه تر می شوند. در غیر این صورت احتمال دارد تا موهای خود را بیش از اندازه کوتاه نمایید. به یاد داشته باشید که همیشه می توانید موهای تان را بیشتر کوتاه کنید، اما موی کوتاه شده دیگر باز نمی گردد.

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

 

 1. موهای تان را درست زیر قسمتی که با کش مو بسته اید، کوتاه کنید. موهای خود را صاف در دستان خود بگیرید. قیچی را بردارید و شروع به بریدن کنید. سعی کنید موهای خود را با قیچی به یکباره کوتاه نکنید، بلکه با حرکت تدریجی موها را با قیچی ببرید. این امر موجب می شود تا انتهای موهای تان یکدست باشند.
 • اگر می خواهید انتهای موهای خود را کم حجم کنید یا می خواهید این قسمت از موها خط کشی شده و صاف نباشند، لبه های قیچی را به صورت عمودی در پایین موها قرار دهید و با حرکات کوتاه و سریع، مقداری از انتهای موها را کوتاه نمایید.خرد کردن موی فر

  خرد کردن موی فر

 1. موهای خود را باز کنید و با دستان خود آن ها را صاف نمایید. کش مو یا کلیپس را از موهای خود جدا کنید و در آینه نتیجه کار را مشاهده نمایید. اگر احساس می کنید که لایه های از موها به درستی کوتاه نشده اند، آن ها را با قیچی اصلاح کنید. از دو آینه استفاده کنید تا بتوانید پشت موهای تان را نیز ببینید و هر گونه ناهماهنگی در انتهای موها را درست کنید.
 • مطمئن شوید که موهای شما در هر دو طرف در یک راستا بوده و طول یکسانی دارند. می توانید هر دو طرف موهای خود را در دست بگیرید و بیشتر بررسی کنید که آیا همه چیز خوب می باشد یا خیر. شاید نیاز باشد باز هم بخش هایی از مو را دوباره کوتاه نمایید.
 • اگر در یکسان کردن طول و اندازه موها مشکل دارید، می توانید موها را به صورت دم اسبی در بالای سر ببینید و انتهای آن ها را کوتاه کنید. این امر لایه های ناهماهنگ بیشتری از موهای تان را مشخص می کند. اگر موهای شما برای مدل دم اسبی بسیار کوتاه است، از کلیپس استفاده کنید.
موهای فر و نکات شگفت‌انگیز برای مراقبت از آن
مطالعه بیشتر

 

قسمت سوم :

داخل موهای تان را نیز خرد کنید

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

1.موهای خود را مانند تصویر بالا به چهار بخش تقسیم کنید. ابتدا موهای خود را از زیر تاج سر به دو قسمت بالا و پایین تقسیم کنید و سپس هر یک را به دو قسمت راست و چپ به طور مساوی جدا کنید و با کلیپس محکم کنید.

 • برای تقسیم بندی کردن موها می توانید از نوک شانه دم باریک روی پوست سر خود استفاده کنید. یا حتی می توانید از انگشتان خود به کار ببرید تا موهای خود را به درستی تقسیم کنید.
 • برای این که کوتاهی نهایی به نظر طبیعی تر برسد، از حرکات زیگزاگی هنگام تقسیم بندی کردن موها استفاده کنید. این کار موجب می شود تا در نهایت موها به خوبی در هم محو شوند و نمای زیبای به وجود بیاید.
 • زمانی که هر بخش از مو را مطابق با خواسته خود تقسیم کردید، با کلیپس سر جای خود محکم کنید.

 

 

توصیه :

خرد کردن موهای فرفری موجب ایجاد تعادل در آن ها می شود. زمانی که لایه هایی را به موهای فرفری خود اضافه کنید، طول و حجم آن بسیار کاهش می یابد. این امر موجب می گردد تا فر موهای تان نیز مشخص تر و زیباتر نمایان شوند.

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

 1. حالا دو قسمت از موهای بالای تاج سر را با هم یکی کرده و جلوی پیشانی بیاورید، به گونه‌ای که انتهای موها به سمت زمین باشد. حتی می توانید این قسمت از مو را در یک طرف سر خود قرار دهید.
 • برای اینکه لایه های کوتاه تری ایجاد کنید، موهای خود را مستقیماً بالای سر نگه دارید.
 • اگر لایه های بلندتر را ترجیح می دهید، موهای خود را موازی با زمین و دور از سر خود قرار دهید. اگر از این تکنیک استفاده کنید، لایه های بالایی بلندتر و به لایه های پایینی نزدیک تر می ‌شوند.

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

 

 1. انتهای بخشی از موها را میان انگشت اشاره و وسط خود نگه دارید. قیچی را کنار بگذارید و از انگشت اشاره و میانی خود استفاده کنید. به این ترتیب، موها را از پوسته سر جدا کرده و سپس انگشت خود را به سمت انتهای موها حرکت دهید تا به جایی برسید که می ‌خواهید کوتاهی را انجام دهید.
 • سعی کنید قسمت های آسیب دیده انتهای موهای خود را کوتاه کنید. اگر در این قسمت شاهد موهای شکننده و وز بودید، ابتدا روی کوتاهی آن ها تمرکز کنید.
 • انگشتان خود را به گونه ای نگه دارید تا موهای قسمت بالا کوتاه تر و موهای قسمت عقب بلندتر باشند. این نوع از کوتاهی موجب می شود تا موها از دور صورت تان کنار بروند.
 • سعی کنید در ابتدا مقداری اندکی از موهای تان را کوتاه کنید. شما به این ترتیب همیشه می توانید دوباره باز گردید و مقدار بیشتری را کوتاه کنید، اما اگر در کوتاهی مو زیاده روی کنید، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.  در هر صورت به یاد داشته باشید که شما باید حدود 2.5 سانتی متر از انتهای موهای خود را کوتاه کنید تا حالت خرد موهای تان شکل بگیرند.
چند پیشنهاد برای شینیون موی فر
مطالعه بیشتر

 

 

 1. موها را درست بالای انگشتان خود کوتاه کنید. از چند برش کوچک استفاده کنید تا تمام آن قسمت از موها را کوتاه نمایید. قیچی را به گونه ای قرار دهید تا موازی با موهای تان باشد و سپس با چند بار حرکت قیچی، انتهای موهای خود را کوتاه کنید.

خرد کردن موی فر

خرد کردن موی فر

 1. این پروسه را برای قسمت دیگر موی خود نیز انجام دهید. کلیپس بخش دیگری از موها را باز کنید. موها را مستقیم یا دور از سر خود در دست بگیرید تا بتوانید روی آن کنترل داشته باشید. از بخشی از موها که قبلا کوتاه کرده اید، به عنوان راهنما استفاده کنید تا مشخص کنید که دقیقا باید از کجای موها شروع به کوتاهی نمایید. دو قسمت از مو را بلند کرده و در راستای هم قرار دهید و سپس شروع به کوتاه کردن کنید.

خرد کردن موی فر

 

 1. سعی کنید سایر بخش های مو را به همین ترتیب بلند کرده و کوتاه کنید. هر بخش از مو را با دستان خود جدا کنید و مطابق با تصویر بالا جلوی سر خود بگیرید و سپس شروع به کوتاه کردن کنید. از جایی که موهای پشت سرتان نمی توانند به این ترتیب جلوی سرتان قرار بگیرند، بلندتر از قسمت های جلویی به نظر می رسند.
 • سعی نکنید از این پروسه برای موهای پشت سرتان استفاده کنید. اگر این بخش از موها را خیلی لایه لایه یا خرد نکنید، لایه های زیباتری را در پشت سرتان به نمایش می گذارند. در غیر این صورت، انتهای موهای تان بسیار بر هم ریخته و نامناسب به نظر می رسند.

خرد کردن موی فر

 

 1. کوتاهی موهای خود را با انجام اصلاحات کوچک تمام کنید. زمانی که کار خرد کردن موهای تان تمام شد، اجازه دهید موهای تان به حالت طبیعی دور سرتان آویزان باشند. حالا نگاه کنید که ببیند که آیا قسمتی بلند تر و ناهماهنگ تر به نظر می رسد یا خیر، اگر این چنین است سریعا آن ها را کوتاه کنید.
 • شکل کلی موهای شما باید یکدست و متقارن باشد. اگر فرها در یک سمت مو بسیار کوتاه شده باشند و در سمت دیگر بسیار بلند دیده شوند، این ناهمشاهنگی روی چهره شما نیز تاثیر می گذارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *