اپیلاسیون

اپیلاسیون | قیمت اپیلاسیون | اپیلاسیون در غرب تهران | اپیلاسیون در بلوار فردوس

کمتر کسی هست که نام اپیلاسیون را نشنیده باشد. روشی بی نظیر برای از بین بردن موهای زائد بدن که حقیقتاً از مزایای آن نمی توان چشم پوشی کرد! از رسیدن به پوستی نرم، لطیف و ابریشمی گرفته، تا نازک و کرکی شدن موها به مرور، از مهم ترین دلایل محبوبیت این روش پر طرفدار است. اگر پای مقایسه روش های مختلف از بین بردن موها به میان بیاید مطمئناً برنده این مقایسه اپیلاسیون خواهد بود!

 

بهترین روش از بین بردن موهای زائد

ما برای از بین بردن موهای زائد بدن انتخاب های زیادی داریم. از لیزر موها گرفته تا استفاده از ژیلت و یا حتی اصلاح با بند، اپیلاسیون و استفاده از کرم های موبر، همگی راه هایی برای از بین بردن این موهای مزاحم است. البته هر کدام از این روش ها معایب و مزایای خاص خود را به همراه دارد. اما در نهایت آن چه که اهمیت  دارد یافتن بهترین روش از میان تمامی این گزینه هاست.

اپیلاسیون

شاید به نظر یکی از ساده ترین روش ها استفاده از تیغ باشد. اما یک نکته را نباید فراموش کنید. با این روش تنها سطح مو را از بین می برید و فولیکول های مو همچنان در جای خود باقی می ماند. به همین دلیل است که با اصلاح با تیغ مدت کوتاهی می توانید پوستی صاف و بدون مو داشته باشید. زیرا تنها بعد از یک روز موها مجدد رشد کرده و با احساس شدید خارش پوست مواجه خواهید شد. استفاده از ژل و یا کرم های موبر هم عموماً باعث تحریک پوست شده و در صورت داشتن حساسیت، با التهابات پوستی مواجه خواهید شد

استفاده از لیزر نیز در کنار هزینه های بالا محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال خانم های باردار امکان استفاده از این روش را ندارند. در این میان به جرأت می توان گفت اپیلاسیون تنها روشی است که برای بسیاری از افراد کاربرد دارد. شاید به نظر بیرون کشیدن موهای زائد از ریشه کمی دردناک باشد، اما این تصور اشتباهیست و قطعاً با شنیدن مزایای شگفت انگیز این روش فوق العاده به راحتی با کمی درد کنار خواهید آمد!

 

آشنائی با مزایای اپیلاسیون

یکی از روش های مرسوم اپیلاسیون، استفاده از موم و پد برای بیرون کشیدن موهاست. در این روش ابتدا موم را گرم کرده و سپس با استفاده از کاردک مخصوص موم را بر روی قسمت مورد نظر قرار می دهیم. سپس با گذاشتن پد بر روی آن، پس از چند ثانیه پد را به سرعت از پوست جدا می کنیم. شاید در ظاهر کار ساده ای به نظر برسد. اما مهارت و سرعت نقش مهمی در کیفیت از بین بردن موها ایفاء می کند. بریا همین توصیه می شود این روش در سالن های زیبایی و تحت نظر فرد متخصص انجام شود.

اما اگر بخواهیم از مزایای اپیلاسیون صحبت کنیم، بدون شک اولین مورد، نازک و کرکی شدن موها به مرور زمان است. در این تکنیک موها به طور کامل از ریشه خارج شده و همین زمان رویش مجدد موها را تا حد زیادی نسبت به روش های دیگر افزایش می دهد. کند شدن سرعت رویش مو باعث می شود چیزی بین 4 الی 6 هفته پوستی صاف و بدون مو را تجربه کنید. با ادامه دوره ای اپیلاسیون از ضخامت موها کاسته شده و شاهد موهایی کرکی خواهید بود. علاوه بر این استفاده از موم و برداشتن آن با پد باعث لایه برداری سطحی پوست و از بین رفتن سلول های پوستی مرده شده که این به لطافت پوست بدن شما کمک خواهد کرد.

همچنین بعد از اپیلاسیون شما نیاز به هیچگونه تسکین دهنده ای نخواهید داشت. تنها امکان بروز کمی التهاب بر روی پوست وجود دارد که عموماً بعد از چند دقیقه خود به خود از میان خواهد رفت.