کوتاهی مو

کوتاهی مو | کوتاهی مو زنانه | کوتاهی مو دخترانه | قیمت کوتاهی مو

چرا باید موهایمان را کوتاه کنیم؟

شاید شما هم آرزو داشته باشید که داشتن موهایی بلند را تجربه کنید. اما احتمالاً اگر از فواید کوتاهی مو با خبر شوید کمی در این آرزو تجدیدنظر کنید!

در گذشته داشتن موهایی بلند برای زنان نوعی باور بود. تا جایی که کوتاه کردن بیش از حد موها برای خانم ها، چندان طبیعی و قابل قبول نبود. حتی کمی ساختار شکنانه هم به نظر می آمد. اما امروزه در این دوران پیشرفته فناوری اطلاعات و تغییرات عمیق در استانداردهای زندگی، ما دیگر در قید و بند باورهای قدیمی نیستیم. شما می توانید تصمیم بگیرید و موهای خود را به کوتاه ترین حالت ممکن اصلاح کنید. بدون آن که نگران قضاوت جامعه باشید.

آن چه که اهمیت دارد رسیدن به سبک دلخواه شماست. اما این تنها دلیل برای کوتاه کردن موها نیست. آن چه که به دنبال آن هستیم، آشنا نمودن شما با مزایای کوتاهی مو و شرح نکاتی در این رابطه است.

پس توصیه می کنیم با ما بمانید و خواندن این مطلب جذاب را از دست ندهید!

کوتاهی مو

فواید کوتاهی مو برای خانم ها

آن چه که واضح است کوتاه کردن موها تأثیری در کنترل روند ریزش موهای شما نخواهد داشت. اما مزایایی دارد که نمی توان به راحتی از آن چشم پوشی کرد. یقیناً موها چه کوتاه چه بلند هر کدام جذابیت های خود را خواهد داشت. اما اگر کمی هم به جنبه کاربردی آن فکر کنید، مطمئناً نمی توانید منکر فواید کوتاه کردن موها شوید. در حقیقت شما با کوتاهی مو و مرتب کردن آن، باعث می شوید که موهای شما ظاهر سالم تری پیدا کند. این به دلیل از بین رفتن بخش های درگیر موخوره و یا چند شاخه شده موها، با کوتاه کردن آنهاست. البته کم شدن شوره سر هم یکی از مزیت های مهم هیرکات برای شماست.

بیایید از یک جنبه دیگر هم نگاه کنیم. بدون شک با داشتن یک ساعت طولانی کار روزانه، وقت چندانی برای رسیدگی به موهای بلند خود نخواهید داشت.

این به این معناست که شما نمی توانید به خوبی به نکات مراقبتی موها عمل کنید. به این ترتیب موهای شما آسیب پذیر تر شده و نتیجه آن چیزی جز موهایی ناسالم، ضعیف و شکننده نخواهد بود. البته از جنبه مالی آن هم نمی توان غافل شد. کوتاهی مو برابر با استفاده مقدار کمتر از محصولات مراقبت مو خواهد بود. البته این صرفه جویی هنگام انجام بسیاری از متدهای زیبایی و مراقبتی، مثل بوتاکس مو، آبرسانی مو یا حتی فر کردن و رنگ و مش هم به خوبی خود را نشان خواهد داد.

زیرا معیار محاسبه هزینه هر یک از این موارد اندازه موهای شماست.

علاوه بر این، مراقبت از موهای کوتاه برای شما بسیار راحت تر و عملی تر از موهایی بلند به نظر می رسد. اگر به زمانی که باید صرف شستن موهای بلند، خشک کردن و یا حالت دادن آن شود فکر کنید، احتمالاً داشتن موهایی کوتاه برای شما جذاب تر خواهد شد!

 

آیا کوتاهی مو به سلامت آن کمک می کند؟

با کوتاه کردن موها:

  • بخش های چندشاخه شده و قسمت های درگیر مو خوره از میان خواهد رفت و تنها قسمت های سالم باقی خواهد ماند.
  • با کوتاه کردن موها به بالا رفتن سرعت رشد آن کمک خواهید کرد.
  • موهای کوتاه ظاهری حجیم تر خواهد داشت.
  • کوتاهی تأثیر قابل توجهی در کاهش شوره سر خواهد داشت.

 

و در آخر فراموش نکنید مدیریت یک موهای کوتاه و رسیدگی به آن بسیار راحت تر از موهای بلند خواهد بود!