کراتین

کراتین | کراتین مو | کراتین ارزان

شاید شما هم جزء کسانی باشید که از داشتن موهای فر و مجعد خسته شده اید و در فکر یک تغییر اساسی هستید.

شاید هم گرفتار موهایی وز، خشک، شکننده و پر از موخوره شده اید و این به شدت برای شما آزار دهنده است. به نظر شما چه راهی برای تغییر این وضعیت دارید؟ شاید با اتو و یا سشوار کشیدن روزانه بتوانید موهای مجعد خود را تا حدودی صاف کنید، اما تکلیف خشکی موها و موخوره ها چه خواهد شد؟

بدون شک یکی از بهترین راهکارهای حل این چالش، کراتینه کردن موهاست. اما کراتین چیست و چه تأثیرات مثبتی می تواند بر روی موهای شما داشته باشد؟

همراه ما باشید تا به جواب سؤالات خود برسید!

کراتین

کراتین چیست و چه مزایایی دارد

اگر به فکر امتحان کردن کراتینه کردن موها هستید، بد نیست کمی راجع به این روش و اثرات آن بدانید. کراتین در حقیقت پروتئینی است که در حالت طبیعی در موهای شما وجود دارد. این نوع پروتئین که حاوی حجم زیادی از اسید آمینه های مفید است، نقشی کلیدی را در ایجاد استحکام و حفظ شادابی موهای شما ایفاء می کند. اما آن چه که به مرور سبب از بین رفتن این پروتئین مفید می شود، علت های گوناگونی دارد.

از قرار گرفتن موها در معرض تابش مستقیم نور آفتاب گرفته تا استفاده بیش از حد از محصولات شیمیایی و یا ابزارهایی نظیر اتوی مو و سشوار، هر یک می تواند دلیلی برای از بین رفتن کراتین موجود در ساختار مو باشد.

در اینجاست که می توان با استفاده از روش کراتینه کردن مو، به عنوان گزینه ای محبوب و پرطرفدار، اقدام به جبران کراتین از دست رفته نمود.

در حقیقت کراتین مو ضمن ایجاد حالتی صاف و درخشان، با بازگرداندن رطوبت از دست رفته تارهای مو، لطافت و شادابی بی نظیری به موها بخشیده و باعث کاهش حالت خشکی و شکنندگی موها خواهد شد.

در این تکنیک با رساندن مواد نرم کننده متشکل از کراتین به ساقه مو و رطوبت رسانی عمقی آن، ساختار کوتیکول تا حد زیادی ترمیم شده و نتیجه آن احیای موهای آسیب دیده شما خواهد بود.

 

فواید کراتین کردن موها

به طور خلاصه نتیجه استفاده از  تکنیک کراتینه کردن موها در یک سالن حرفه ای عبارت است از:

  • احیاء موهای آسیب دیده و رفع خشکی مو
  • از بین رفتن حالت وزی تارهای مو
  • ترمیم ساختار کوتیکول
  • ایجاد موهایی لخت و درخشان
  • افزایش شانه پذیری موها

“به خاطر داشته باشید با رعایت نکات مراقبتی پس از کراتینه مو و استفاده از شامپوهای مخصوص موهای کراتینه می توانید دوام و ماندگاری اثرات کراتین بر روی موهای خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.”