پروتئین تراپی

پروتئین تراپی | پروتئین تراپی مو | پروتئین تراپی در غرب تهران

همانطور که می دانید بخش بزرگی  از موهای ما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است. پروتئینی که دلیلی برای داشتن موهایی سالم، محکم و با خاصیت ارتجاعی بالاست.

اما عواملی وجود دارد که به شدت می تواند وجود این پروتئین را در موها تحت تأثیر قرار دهد. عواملی همچون قرار گرفتن در معرض آسیب هایی نظیر آفتاب، آلودگی های هوا و یا استفاده بیش از حد مواد شیمیایی مانند رنگ مو. ترکیب تمامی این آسیب ها به علاوه یک رژیم نامناسب غذایی، به مرور با تجزیه کراتین مو، موهایی شکننده و ناسالم را به وجود می آورد. در واقع باید گفت بدون داشتن یک رژیم متعادل و غنی از پروتئین، داشتن موهایی سالم کمی دور از ذهن است. اما فکر می کنید راه حل چیست و چگونه باید این آسیب ها را جبران کنیم؟ خوب در جواب باید گفت پروتئین تراپی بهترین راه حل برای موهای آسیب دیده شماست!

با ما باشید تا کمی بیشتر راجع به این روش درمانی بی نظیر صحبت کنیم.

 

پروتئین تراپی یا درمان پروتئین چیست (protein treatment)

پروتئین تراپی در حقیقت روشی برای اتصال پروتئین ها به کوتیکول مو و افزایش استحکام این لایه از مو است. پروتئین هیدرولیز شده در این روش درمانی، با اصلاح شکاف های موجود در کوتیکول، سدی محکم در برابر آسیب های خارجی بر روی ساقه مو تشکیل داده و باعث تغذیه تارهای مو می شود. این دقیقاً کاریست که درمان پروتئین برای تقویت و ترمیم موهای شما انجام می دهد.

اما به خاطر داشته باشید استفاده از این روش بر روی موهای سالم و یا استفاده بیش از حد از آن می تواند نتیجه ای کاملاً بالعکس داشته و باعث شکنندگی و یا خشکی بیش از حد موهای شما شود. همچنین استفاده از این روش تراپی مو در کنار آبرسانی موها می تواند نتیجه بهتری را بر روی موهای شما حاصل کند.

 

چند وقت یکبار از پروتئین تراپی استفاده کنیم

فواصل زمانی انجام این روش تراپی کاملاً به نوع موهای شما بستگی دارد. البته به طور کلی می توان گفت انجام  پروتئین تراپی ملایم هفته ای یک بار، و نوع قوی تر آن به صورت ماهیانه توصیه می شود. البته با انتخاب یک سالن زیبایی حرفه ای می توانید از متخصصین این روش درمانی راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

 

فواید و مزایای پروتئین تراپی

  • از بین رفتن سلول های مرده پوست سر و کمک به تغذیه و نرم شدن موها
  • افزایش استحکام کوتیکول مو
  • رطوبت رسانی به موها
  • ایجاد موهایی حجیم، ضخیم و سالم
  • ایجاد ظاهری درخشان برای موهای شما