وکس

وکس | قیمت وکس | بهترین روش وکس | نحوه وکس کردن

 

از بین بردن موهای زائد بدن همیشه دردسری بزرگ برای بسیاری از خانم ها است. در واقع سردرگمی میان روش های مختلف برای از میان بردن این موها است ، که چالشی همیشگی به شمار می رود.

البته وقتی صحبت از موهای دست و پا باشد احتمالاً اپیلاسیون اولین انتخاب هر خانمی خواهد بود. اما این حساسیت زمانی بیشتر می شود که پای موهای صورت به میان بیاید.

آن وقت است که احتمالاً بین اصلاح با نخ، تراشیدن موهای صورت و یا استفاده از وکس کمی سردرگم می شوید.

اما آن چه که در اینجا می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم تکنیک محبوب وکس صورت، یا همان موم انداختن  است. چقدر از این روش اطلاعات دارید؟ آیا می دانید روش مناسب چه افرادی است و یا چه کسانی باید از آن پرهیز کنند؟

با ما بمانید تا به پاسخ سؤالات خود برسید!

وکس

مزایای استفاده از وکس صورت

بیرون کشیدن موها به طور کامل از ریشه مهم ترین مزیت استفاده از موم، در مقایسه با روشی مانند تراشیدن موهای صورت است.

در حالی که شما با استفاده از تیغ تنها بخشی از مو که بر روی پوست قرار دارد را از میان برده و ریشه همچنان داخل پوست قرار دارد. این باعث می شود که موها پس از رشد، ضخیم و آزاردهنده به نظر برسند.

اما با استفاده از وکس به دلیل خارج شدن مو از ریشه، پس از رشد مجدد شما شاهد موهایی نازک تر خواهید بود.

 

از چه نوع مومی استفاده کنیم؟

استفاده از مواد با کیفیت در این روش از اهمیت بالائی برخوردار است. این مواد در سالن های زیبائی، در انواع مختلف اعم از عسل، سیب، شیر، آلوئه ورا و … به مشتریان پیشنهاد می شود.

انتخاب با شماست که از کدام یک از انواع آن استفاده کنید. آن چه که مهم است تبحر آرایشگر در استفاده از این مواد در دمای مناسب و البته کشیدن اصولی و صحیح آن از روی صورت است.

 

چه کسانی نباید از وکس استفاده کنند؟

اگر مبتلا به برخی بیماری های پوستی و یا آکنه هستید توصیه می کنیم از انجام این روش خودداری کنید. مصرف داروهای درمانی آکنه شامل داروهای خوراکی و یا موضعی می تواند پوست را بیش از حد حساس کرده و در صورت برخورد مایع داغ وکس به صورت و تحریک پوست به آن آسیب جدی وارد کند.

بسته به سرعت رشد مو ، اپیلاسیون می تواند از دو تا شش هفته طول بکشد. نتایج در مقایسه با نخ کشیدن یا تراشیدن صورت ، جایی که ممکن است مواد ریشه ای در طی دو یا چهار روز رشد کنند ، طولانی تر است.