شینیون

شینیون | شینیون عروس | شینیون در غرب تهران

فرم دادن موها به حالت های مختلف یا همان شینیون در کنار میکاپ، یکی از روش های زیبایی مورد علاقه خانم هاست. شاید جالب باشد بدانید جمع کردن موها و حالت دادن آن نه روشی جدید، بلکه قدمتی چند هزار ساله دارد! در واقع آراستن موها و تزئین آن با زیور آلات دست ساز، یکی از سبک های مورد علاقه زنان و مردان در یونان باستان بوده است. اما امروزه همچنان بستن موها به اشکال مختلف در مراسم ها، یک روش زیبایی رایج و محبوب است. و اما تنها چیزی که نیاز دارید یک آرایشگر خوش ذوق و حرفه ایست!

 

آن چه که درباره شینیون باید بدانید

chignon واژه ای با ریشه فرانسویست که در واقع به معنای جمع کردن موها در پشت سر است. اما معنای کلی آن را می توان ثابت نگهداشتن موها در حالتی خاص دانست.

از آن دسته کارهای زیبایی که هیچ چارچوب و قاعده و استاندارد خاصی ندارد و تنها بستگی به سلیقه شما دارد. از شینیون ساده و دخترانه گرفته تا شینیون باز همراه با بافت، از سبک های جذاب و پرطرفدار این روزهاست.

البته باید گفت نوع مراسم در تعیین مدل و سبک موها کاملاً مؤثر است. به عنوان مثال شینیون عروس که عموماً به لحاظ ظاهری کمی خاص تر بوده و با ابزارهای متفاوت از مدل های ساده انجام می شود.

شینیون

شینیون

اما در نهایت آن چه که واضح است، اهمیت تبحر آرایشگر در تشخیص چهره فرد و انتخاب مدل مناسب با نوع و جنس مو و توانایی پیاده سازی بدون نقص مدل مورد نظر است.

به عنوان مثال، مدل انتخابی برای فردی با موهای کم حجم و نازک بدون شک کاملاً متفاوت از فردیست که دارای موهایی پر حجم و یا به اصطلاح پر است.

در واقع تشخیص درست نوع مو و استفاده از حالت دهنده ها و یا تزئینات مناسب هنگام شینیون، می تواند تا حد زیادی به ثبات و ماندگاری آن طی ساعت های طولانی مراسم کمک کند. پس توصیه می کنیم در انتخاب سالن و آرایشگر خود کاملاً دقت کنید!

 

ابزارهای مورد استفاده

ابزارهای مورد استفاده با در نظر گرفتن نوع شینیون شامل موارد زیر می باشد:

  • ابزار برقی: سشوار، بابلیس، اتوی مو
  • تثبیت کننده ها: تافت، چسب مو و اسپری های حالت دهنده، ژل
  • ابزار متفرقه: بیگودی، تور مخصوص، کش، گیره مویی و ساده، انواع پرتز، موهای مصنوعی به صورت تکه ای و …