رنگ و مش

بدون شک رنگ کردن موها یکی از جذابترین روش های زیبایی بین خانم هاست. روشی که با تغییر رنگ مو به رنگ های متنوع و گوناگون، تجربه داشتن چهره ای متفاوت و البته جذاب را برای شما فراهم می کند.

البته موها اغلب راهی برای پوشاندن تارهای سفید مو در سنین بالاتر نیز به شمار می رود. یک روش زیبایی محبوب، که از دیرباز با استفاده از رنگ های طبیعی مانند حنا در بین زنان مرسوم بوده است و امروزه نیز بیش از 75 درصد زنان و مردان از این تکنیک زیبایی بهره می برند.

اما آیا در مورد نحوه عملکرد رنگ بر روی موها اطلاعاتی دارید؟ به نظر شما یک رنگ خوب چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

رنگ و مش

موهایی جذاب با رنگ و مش!

رنگ و مش موها نتیجه فعل و انفعالاتی است که به وسیله رنگ های شیمیایی بین مولکول های موجود در مو و رنگدانه ها اتفاق می افتد.

جالب است بدانید این واکنش و اثرگذاری رنگ مو بر روی موهای هر فرد متفاوت بوده و کاملاً به نوع موی فرد بستگی دارد. به عنوان مثال موهای ناسالم، خشک و البته آسیب پذیر توانایی کمی در حفظ اثر رنگ مو داشته و عموماً ماندگاری کمی نیز دارد.

و یا موهای نازک و ضعیف تر رنگ را سریع تر جذب کرده و در برابر رنگ با سرعت بیشتری روشن خواهند شد.

البته برای رنگ کردن چنین موهایی باید دقت بیشتری به خرج داد زیرا اصولاً مقاومت کمتری در برابر مواد شیمیایی نشان می دهند.

اما در مقابل موهای ضخیم و سالم تر علاوه بر تحمل راحت تر مواد شیمیایی، مدت زمان بیشتری اثرات حاصل از رنگ و مش را بر روی خود حفظ کرده و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

پس انتخاب یک رنگ موی حرفه ای و البته معتبر از اهمیت بسیار بالائی برخوردار است. یک موی مناسب نه تنها به موهای شما آسیبی نخواهد رساند، بلکه می تواند به لطافت و درخشندگی موهای شما نیز کمک کند.

از مهم ترین مشخصه های رنگ موی با کیفیت، پوشش دهی کامل، سازگاری با پوست سر و عدم ایجاد حساسیت و در نهایت به وجود آوردن رنگی طبیعی و البته جذاب است.

پس اگر می خواهید موهایی زیبا و ظاهری جذاب داشته باشید به شما توصیه می کنیم یک سالن زیبایی حرفه ای و معتبر را برای رنگ کردن موهای خود انتخاب کنید!